16.7 °C, 1.6 m/s, 82.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaArī nākamgad trūcīgas un maznodrošinātas personas varēs izmantot 20 bezmaksas braucienus mēnesī pilsētas autobusos
Arī nākamgad trūcīgas un maznodrošinātas personas varēs izmantot 20 bezmaksas braucienus mēnesī pilsētas autobusos
23/11/2023

Šodien Jelgavas domes sēdē deputāti atbalstīja grozījumus saistošajos noteikumos, kas nosaka – arī nākamgad trūcīgas un maznodrošinātas personas varēs izmantot 20 bezmaksas braucienus mēnesī pilsētas autobusos, uzrādot Jelgavas iedzīvotāja karti.

Līdz šim saistošie noteikumi paredzēja, ka šāds atbalsts trūcīgām un maznodrošinātām personām būs līdz šā gada beigām. Tagad ar grozījumiem Jelgavas valstspilsētas pašvaldības 2021. gada 23. septembra saistošajos noteikumos Nr.21-19 “Maznodrošinātas mājsaimniecības slieksnis un sociālās palīdzības pabalsti Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā” atbalsts pagarināts līdz 2024. gada 31. decembrim. Tas nodrošinās iespēju darbspējīga vecuma personai, kurai ir noteikts trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statuss, uzlabot mājsaimniecības sociālo funkcionēšanu un mobilitāti atklātajā darba tirgū.

Jelgavas Sociālo lietu pārvalde informē, ka šogad līdz 30. septembrim pabalstu sabiedriskā transporta pakalpojuma izmantošanai – 20 bezmaksas braucienus mēnesī – saņēmušas 160 personas, kuras atbilst trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statusam, par kopējo summu 3961,85 eiro.

Tiek prognozēts, ka nākamgad šī atbalsta nodrošināšanai no pašvaldības budžeta būs nepieciešami ap 5300 eiro.