-3.6 °C, 1.8 m/s, 78.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPašvaldībaArī nākamgad trūcīgas un maznodrošinātas personas varēs izmantot 20 bezmaksas braucienus mēnesī pilsētas autobusos
Arī nākamgad trūcīgas un maznodrošinātas personas varēs izmantot 20 bezmaksas braucienus mēnesī pilsētas autobusos
14/11/2023

Šodien Jelgavas domes Sociālo lietu un veselības aizsardzības komitejas sēdē deputāti atbalstīja grozījumus saistošajos noteikumos, kas paredz – arī nākamgad trūcīgas un maznodrošinātas personas varēs izmantot 20 bezmaksas braucienus mēnesī pilsētas autobusos, uzrādot Jelgavas iedzīvotāja karti.

Līdz šim saistošie noteikumi paredzēja, ka šāds atbalsts trūcīgām un maznodrošinātām personām būs līdz šā gada beigām. Tagad atbalstu paredzēts pagarināt līdz 2024. gada 31. decembrim, lai nodrošinātu iespēju darbspējīga vecuma personai, kurai ir noteikts trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statuss, uzlabot mājsaimniecības sociālo funkcionēšanu un mobilitāti atklātajā darba tirgū.

Jelgavas Sociālo lietu pārvalde informē, ka šogad līdz 30. septembrim pabalstu sabiedriskā transporta pakalpojuma izmantošanai – 20 bezmaksas braucienus mēnesī – saņēma 160 personas, kuras atbilst trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statusam, par kopējo summu 3961,85 eiro.

Tiek prognozēts, ka nākamgad šī atbalsta nodrošināšanai no pašvaldības budžeta būs nepieciešami ap 5300 eiro.

Komitejā apstiprinātie saistošo noteikumu grozījumi Jelgavas valstspilsētas pašvaldības 2021. gada 23. septembra saistošajos noteikumos Nr.21-19 «Maznodrošinātas mājsaimniecības slieksnis un sociālās palīdzības pabalsti Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā» vēl jāapstiprina Jelgavas domes sēdē 23. novembrī.