25.3 °C, 1.6 m/s, 82 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiArī šogad – Lieldienu pastaiga pils parkā
Arī šogad – Lieldienu pastaiga pils parkā
31/03/2006

Savulaik jau Marģeris un Māra Grīvi rakstījuši, ka pirms Lieldienām cilvēki dabā redz pārmaiņas, kas nes vēstījumu par pavasari un Lieldienu tuvošanos. Saule ilgāk ir pie debesīm, gaiss kļūst siltāks, sniegs nokūst, uz zemes parādās pirmie asni. Pēc garās ziemas visi gaida Lieldienas, kas iezīmē saules uzvaru pār tumsu un dabas atmodu.

Vēl pirms došanās uz Lieldienu pastaigu pils parkā, ikvienam iesakām izmēģināt dažas sen zināmas patiesības: jāatceras, ka Lieldienu rītā agri jāceļas, lai visa gada garumā labi veiktos darbi; jāuzvelk gluži tīrs krekls un jāiet nopērt tie, kas vēl nav pamodušies; ūdenī, kas tek pret sauli, jānomazgā mute, tad neviens neko ļaunu nevar padarīt.

Kad rīta agrumā izmēģināti šie rituāli, tad jau ap pusdienlaiku ikviens tiek gaidīts Jelgavas pils parkā uz Lieldienu pastaigu, kur varēsiet sastapt Lielo un Mazo zaķi; aplūkot izstādi «Trusis – Zaķa draugs»; izšūpoties šūpolēs, kas būs uzstādītas gan mazajiem, gan lielajiem; piedalīties dažādās atrakcijās, spēlēs un rotaļās; izbaudīt aktīvā tūrisma centra «Eži» piedāvājumus, kā arī jūs gaida muzikāli pārsteigumi.

Savukārt parka saliņā uzstāsies Jelgavas pilsētas dejotāji un folkloras kopa «Dimzēns».

Jau tradicionāli šajos svētkos Jelgavas pilsētas Domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš sveiks mazos jelgavniekus – jaundzimušo svinīga uzņemšana pilsētas saimē sāksies pulksten 13.

Tāpat arī šajā dienā parkā darbosies Lieldienu olu darbnīca, Lieldienu mazais tirdziņš ar prieciņiem un nieciņiem, kā arī par simbolisku samaksu – 20 santīmiem, būs iespēja vizināties ar bērīti.

Ieeja Pils parkā, ņemot līdzi – trīs krāsotas olas – draugam, sev un jaunajam jelgavniekam.

Olas šajā dienā jākrāso katrai saimniecei, tad būs laba satikšana gan ar pašas mājas ļaudīm, gan kaimiņiem. Savukārt olas, kas nes laimi, jākrāso citiem neredzot.

Un atceraties, ka Lieldienās ir svarīgi kārtīgi izšūpoties – jo vairāk šūposieties, jo mazāk visa gada garumā jums nāks miegs un arī odi jūs liks mierā.

Gaidīsim visus Lieldienu pastaigā! Inta Englande, pašvaldības aģentūras «Kultūra» vadītāja vietniece