18.9 °C, 0.7 m/s, 92.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiArī šogad zināšanas varēs pārbaudīt “Eiropas eksāmenā”
Arī šogad zināšanas varēs pārbaudīt “Eiropas eksāmenā”
04/05/2021

Lai veicinātu izpratni par būtisko Latvijā un Eiropas Savienībā, šogad jau septīto gadu norisināsies “Eiropas eksāmens” – tiešsaistes tests, kas ļauj izzinošā un atraktīvā veidā pārbaudīt un papildināt savas zināšanas. Šogad “Eiropas eksāmens” notiks 7., 8. un 9. maijā, tiešsaistē www.esmaja.lv, ziņo Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un biedrība “Eiropas Kustība Latvijā” aicina piedalīties ikvienu – gan skolēnus, gan pieaugušos. Katrai vecuma grupai būs sagatavoti atbilstoši jautājumi, savukārt pieaugušie varēs izvēlēties starp divām grūtības pakāpēm vai pierādīt savas zināšanas abās. Ar katru gadu “Eiropas eksāmena” dalībnieku skaits strauji aug – 2020. gadā eksāmens pulcēja jau 30 086 dalībniekus.

 

Aktīvākajiem un zinošākajiem paredzētas arī balvas. Balvās skolēniem, aktīvākajai klasei, skolai un augstskolai, šogad ir galda hokeji ar Latvijas hokeja izlases uzbrucēju Kaspara Daugaviņa parakstu, savukārt pieaugušie saņems dāvanu kartes galda spēļu iegādei.

 

Lai uzzinātu vairāk par “Eiropas eksāmenu”, organizatori aicina ieskatīties www.esmaja.lv sadaļā “Projekti” un sekot līdzi “Eiropas eksāmens” kontam sociālo mediju platformā “Facebook”.

 

Jāpiebilst, ka pērn eksāmenā gan augstu aktivitāti, gan izcilus rezultātus uzrādīja tieši Jelgavas skolēni. Vairāk ŠEIT.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: biedrība “Eiropas Kustība Latvijā”