16.7 °C, 1.6 m/s, 82.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiArktikas noslēpumi fotoizstādē Jelgavas pilī
Arktikas noslēpumi fotoizstādē Jelgavas pilī
08/10/2014

Oktobrī Jelgavas pilī skatāma Džona Morisona (John Morrison) fotoizstāde „Arktikas noslēpumi", kas atklāj, cik neparasta ir Kanādas Tālās Arktikas daba – vienlaikus skarba un neaprakstāmi skaista.

Foto: Džons Morisons

Oktobrī Jelgavas pilī skatāma Džona Morisona (John Morrison) fotoizstāde „Arktikas noslēpumi”, kas atklāj, cik neparasta ir Kanādas Tālās Arktikas daba – vienlaikus skarba un neaprakstāmi skaista.

Šī pasaules daļa nav ceļotāju plaši apmeklēta, jo daba šeit ir mežonīga, un vajadzīga liela fiziskā un garīgā izturība, lai turp nokļūtu, bet vēl lielāka izturība- lai tur uzturētos ilgāku laiku.

Izstādi veido vairāk nekā 30 fotogrāfijas, kas tapa laika posmā no 1969. līdz 1972. gadam, kad to autors Džons Morisons, bija universitātes students un piedalījās zinātniskajās ekspedīcijās. Attēli ilustrē dabas ainavas, kas dziļi iespaidojušas fotouzņēmumu autoru, kā arī pētnieku darbu un sadzīvi.

1985. gadā Džons Morisons uzsāka diplomāta darbu. Ir strādājis Kanādas vēstniecībās Ķīnā, Japānā un Kanādas Tirdzniecības birojā Taivānā, ir ieņēmis vairākus augstus amatus Kanādas Ārlietu departamentā, ir pārstāvējis Kanādas intereses Serbijā, Melkalnē, Maķedonijā un Krievijā. No 2011.gada decembra līdz 2014. gada septembrim bija Kanādas vēstnieks Latvijā.

Izstāde ir skatāma līdz 30. oktobrim.

 
Informācija sagatavota
LLU