14.2 °C, 0.6 m/s, 92.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaĀrstniecības iestādēm jāņem vērā trūcīgas personas izziņas pagarinājums
Ārstniecības iestādēm jāņem vērā trūcīgas personas izziņas pagarinājums
03/04/2020

Informējam, ka personām, kurām izsniegta trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes (personas) izziņa, uz Covid – 19 ārkārtējā stāvokļa laiku tā automātiski tiek pagarināta. Šobrīd izziņu pagarinājums ir spēkā līdz 31. maijam. Ar pagarināto izziņu personai ir tiesības saņemt arī atvieglojumus veselības aprūpē.

Labklājības ministrija saņēmusi informāciju, ka atsevišķas aptiekas un ģimenes ārsti nav ņēmuši vērā trūcīgu personu izziņas, kas automātiski pagarinātas, tādējādi liedzot personai ar minēto statusu saņemt atvieglojumus veselības aprūpes sistēmā. Lai izvairītos no šādiem gadījumiem, informējam, ka trūcīgā statuss, arī uzrādot pagarinātu izziņu, dod tiesības ģimenei (personai) saņemt valsts un pašvaldības noteikto atbalstu un atvieglojumus, tajā skaitā atvieglojumus veselības aprūpes sistēmā, kas nozīmē, ka personai:

  • nav jāmaksā pacienta iemaksa, saņemot valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus;
  • nav jāmaksā pacienta līdzmaksājums par vienā stacionēšanas reizē veiktu ķirurģisko operāciju;
  • saņemot valsts kompensējamos medikamentus līgumaptiekās un uzrādot trūcīgā izziņu, personas tiek atbrīvotas no valsts nekompensētās daļas samaksas un maksas par recepti 0,71 euro.

Neskaidrību gadījumā sazinies ar Jelgavas sociālo lietu pārvaldes Veselības aprūpes un veselības veicināšanas nodaļu pa tālruni- 63007491, 63048913.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs