22.2 °C, 2.9 m/s, 52.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaĀrstniecības iestādēs pieejams plašāks plānveida pakalpojumu klāsts
Ārstniecības iestādēs pieejams plašāks plānveida pakalpojumu klāsts
13/05/2020

Jelgavas ārstniecības iestādēs – SIA “Jelgavas poliklīnika”, SIA “Jelgavas pilsētas slimnīca” un SIA “Medicīnas sabiedrība “Optima 1″” –, pamatojoties uz Veselības ministrijas rīkojumu, tiek paplašināts pieejamo plānveida veselības aprūpes pakalpojumu klāsts. Plānveida pacientus atsāk pieņemt zobārsti, atsākta rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšana un pacientus pieņemt sāks Dienas stacionāri.

SIA “Jelgavas poliklīnika” valdes locekle Kintija Barloti skaidro, ka no 14. maija poliklīnikā tiek pagarināts darba laiks – iestāde darbdienās strādās no pulksten 7.30 līdz 19, līdz ar to varēs apkalpot vairāk klientu. “Strādāsim gandrīz pilnā režīmā. Pagaidām nepiedāvājam Obligātās veselības pārbaudes, no 18. maija darbu atsāks zobu higiēnisti, bet no 20. maija – Dienas stacionārs, taču tajā vēl būs pieejams ierobežots pakalpojumu klāsts. Zobārsti sākuši pieņemt arī plānveida pacientus un darbu lēnām normālā režīmā atsāk arī Rehabilitācijas nodaļa,” stāsta K.Barloti, uzsverot, ka visi ārstniecības iestādes pakalpojumi tiek sniegti tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Izņēmums ir vien Rentgena nodaļa un procedūru kabinets, kur apkalpo pacientus ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu rindas kārtībā. Poliklīnikā tiek stingri ievēroti drošības pasākumi un apmeklētāji aicināti izturēties atbildīgi pret visiem ierobežojumiem. “Reģistratūras darbinieki sazinās ar visiem pacientiem, kuriem iepriekš vizīte tika atteikta, kā arī ar tiem, kuriem šobrīd ir pieraksts, lai pārliecinātos, vai viņi ieradīsies, tāpat pieņemam arī jaunus pacientus. Lūgums apmeklētājiem poliklīnikā ierasties ar personīgo aizsargmasku, un uz vizīti nākt īsi pirms noteiktā pieraksta laika, lai nenotiktu drūzmēšanās,” tā poliklīnikas vadītāja. Plašāku informāciju par to, kā šobrīd tiek organizēts darbs Jelgavas poliklīnikā, kā arī reģistratūras kontaktinformāciju var atrast iestādes mājaslapā www.jp.lv. 

 

Jelgavas pilsētas slimnīcas virsārste Solveiga Ābola stāsta, ka slimnīcā no nākamās nedēļas, papildu jau nodrošinātajiem ārstniecības pakalpojumiem, tiks atsākti plānveida endoskopijas izmeklējumi, kā arī darbu sāks Dienas stacionārs. Tiesa, tajā nebūs pieejami pilnīgi visi pakalpojumi. Tāpat plānveida pacientus atsākusi ņemt arī zobārste. Jāuzsver gan, ka vizīte pie speciālistiem un arī izmeklējumi slimnīcā ir iespējami tikai pēc iepriekšēja pieraksta. “Reģistratūras darbinieki katru dienu sazinās ar tiem pacientiem, kuriem ārkārtējā situācijā pieraksts uz kādu izmeklējumu vai pie speciālista tika atcelts, kā arī apzvana tos, kuriem tas ir uz šo laiku. Jauni pacienti tiek pierakstīti uz vasaras beigām,” stāsta S.Ābola, uzsverot, ka arī slimnīcā tiek ievēroti stingri drošības pasākumi un lūgums iedzīvotājiem, kuriem iespējams, uz slimnīcu nākt ar savu mutes un deguna aizsargmasku, jo to lietošana ārstniecības iestādē ir obligāta. Tāpat joprojām kategoriski ir aizliegts apmeklēt pacientus slimnīcas nodaļās. Slimnīcas kontakttālruņi pieejami iestādes mājaslapā www.jpslimnica.lv.

 

Arī “Optima 1” poliklīnikā atsāk sniegt rehabilitācijas pakalpojumus, kā arī plānveida pacientus pieņem zobārsts, kurš strādā pirmdienās un piektdienās. Veikt izmeklējumus un apmeklēt speciālistus, kā arī ģimenes ārstus var tikai pēc iepriekšēja pieraksta. “Poliklīnikā stingri aizliegts ierasties vairāk nekā diviem cilvēkiem un ātrāk nekā piecas minūtes pirms pieraksta laika. Tāpat lūgums pacientiem iestādē ierasties ar savām aizsargmaskām,” tā “Optima 1” vadītāja Ingrīda Budrēvica. Plašāku informāciju par iestādē pieejamajiem pakalpojumiem, pierakstu veikšanas iespējām var atrast mājaslapā www.optima1.lv.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē