9.7 °C, 1.9 m/s, 89.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaAS “Sadales tīkls” turpina atjaunot pilsētas un novada elektrotīklu
AS “Sadales tīkls” turpina atjaunot pilsētas un novada elektrotīklu
07/07/2017

Lai uzlabotu elektroapgādes drošumu un kvalitāti vairāk nekā 5 900 klientu, šogad AS “Sadales tīkls” Jelgavā, Jelgavas un Ozolnieku novadā realizēs 21 projektu, elektrotīkla attīstībā ieguldot vairāk nekā 1,5 miljonus eiro. Pilsētā un novadu teritorijās šogad kopumā plānots atjaunot vidējā sprieguma elektrolīnijas 19 km garumā, zemsprieguma gaisvadu elektrolīnijas pārbūvēt par kabeļu līnijām 36 km garumā un rekonstruēt vai izbūvēt jaunas 23 transformatoru apakšstacijas.

AS “Sadales tīkls” visā Latvijā mērķtiecīgi atjauno un uzlabo elektrotīklu, paaugstinot gan novadu un pilsētu iedzīvotāju, gan uzņēmumu elektroapgādes drošumu un kvalitāti. Elektrotīkls ir veidojies vēsturiski, tādēļ tā atjaunošanu AS “Sadales tīkls” veic plānveidīgi, ņemot vērā gan elektrotīkla stāvokli, vecumu, klientu skaitu konkrētajā vietā, kā arī uzņēmējdarbības attīstību. Arī Jelgavā, Jelgavas un Ozolnieku novadā šogad AS “Sadales tīkls” turpina veikt elektrotīkla rekonstrukciju un atjaunot elektroapgādes infrastruktūras objektus, jo elektrotīkls pakāpeniski jāatjauno visā Latvijā. Tas, cik daudz un efektīvi tiek ieguldīts elektrotīkla pārbūvē šobrīd, noteiks, kāda būs elektroapgādes kvalitāte un izmaksas turpmākajos 30-50 gados, jo tas ir laiks, kādu vidēji kalpo elektrotīkla elementi.

 

Turpinot elektrotīkla pārbūvi un rekonstrukciju Jelgavā, AS “Sadales tīkls” pilsētas teritorijā šogad realizēs 7 projektus, elektrotīkla attīstībā ieguldot vairāk nekā 914 tūkst. eiro. Viens no lielākajiem elektrotīkla rekonstrukcijas projektiem tiek realizēts Viskaļu un Tērvetes ielas apkaimē, kur AS “Sadales tīkls” veic 1976.gadā izbūvētās vidējā sprieguma 20kV (kilovoltu) gaisvadu elektrolīnijas pārbūvi par kabeļu līniju 5,4 km garumā. Šo elektrotīkla rekonstrukcijas darbu laikā paredzēts izbūvēt jaunu zemsprieguma 0,4kV kabeļu līniju 0,8 km garumā un 4 jaunas transformatoru apakšstacijas. Elektrolīnija stiepjas gar mežainu apvidu no Lāču ielas līdz Sprieguma ielai, un līdz šim tas ir bijis galvenais cēlonis neplānotiem elektroapgādes pārtraukumiem, ko radīja spēcīgā vēja ietekmē lūzis un elektrolīnijas vados iegāzts koks vai elektrolīnijas vados ieķēries zars. Elektrotīkla pārbūvi plānots pabeigt līdz šā gada beigām.

 

Lai paaugstinātu elektroapgādes drošumu RAF mikrorajonā, vidējā sprieguma 20kV elektrotīkla rekonstrukcija tiek veikta Paula Lejiņa ielā, kur AS “Sadales tīkls” veic jaunas 20kV kabeļu līnijas izbūvi 2,5 km garumā. Vidējā sprieguma elektrotīkla rekonstrukcijas norisinās arī Dzirnavu ielā, kur esošās vidējā sprieguma 6kV un 10kV kabeļu līnijas tiks atjaunotas 1,1 km garumā un šo rekonstrukcijas darbu laikā AS “Sadales tīkls” veiks trīs transformatoru apakšstaciju pārbūvi. Lapskalna ielā starp Zvejnieku un Kazarmes ielu tiek veikta zemsprieguma 0,4kV elektrotīkla rekonstrukcija, un šī projekta ietvaros zemsprieguma 0,4kV gaisvadu elektrolīnijas tiks pārbūvētas par kabeļu līnijām 0,9 km garumā, savukārt Lielās ielas un Dobeles šosejas krustojumā AS “Sadales tīkls” veic transformatoru apakšstacijas rekonstrukciju.

 

Vienlaicīgi ar Jelgavas pilsētas pašvaldības plānoto ielas rekonstrukciju elektrotīkla pārbūve veikta Rūpniecības un Atmodas ielas apkaimē, kur paralēli ielas apgaismojuma izbūvei un ielas seguma atjaunošanai zemsprieguma gaisvadu elektrolīnijas pārbūvētas par kabeļu līnijām 2 km garumā.

 

Vienlaicīgi ar pašvaldības plānoto ielas rekonstrukciju, elektrotīkla pārbūvi šogad AS “Sadales tīkls” plāno veikt arī Romas ielā, kur plānots pārbūvēt 1974.gadā izbūvētās zemsprieguma gaisvadu elektrolīnijas par kabeļu līnijām 3,2 km garumā, izbūvēt jaunu vidējā sprieguma kabeļu līniju 0,7 km garumā, kā arī gan rekonstruēt, gan izbūvēt jaunu transformatoru apakšstaciju.

 

Foto: Publicitāte

 

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē