18.2 °C, 2.3 m/s, 84.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPašvaldībaAsfaltētās ielas attīra no putekļiem
Asfaltētās ielas attīra no putekļiem
23/04/2018

Lai atbrīvotu ielas no sanesumiem, kas sakrājušies ziemas laikā, pilsētā tradicionāli notiek ielu mehanizētā tīrīšana – specializēta tehnika attīra ielas no smiltīm un putekļiem, kas ielu nomalēs sakrājušies ziemas laikā.

Tīrīšanas darbi notiek arī nakts laikā, tāpēc var tikt noteikti īslaicīgi satiksmes ierobežojumi – iedzīvotāji aicināti būt vērīgi. Šovakar no pulksten 21 līdz 7.30 rītā tiks aizliegta stāvēšana Satiksmes ielā no Ganību ielas līdz Meiju ceļam.

 

Ielu mehanizētā tīrīšana notiek ar specializētu tehniku – ielu tīrītājs izslauka ielu nomalēs esošos putekļus un pēc putekļusūcēja principa tos uzsūc. Šogad ielu tīrīšana uzsākta vēlāk nekā pērn, jo līdz šim bija darbiem nepiemēroti apstākļi – sals vai lietus laikā tīrīšana nav efektīva. 

Līdz maija sākumam paredzēts paveikt tīrīšanu visās asfaltētajās pilsētas ielās, kur ir apmales. Bet vēlāk profilaktiskā tīrīšana notiks vienu divas reizes mēnesī. Jāpiebilst, ka līdz šim jau sakoptas pilsētas centrālās un maģistrālās ielas, piemēram, Lielā un Rīgas iela līdz Kalnciema ceļam, kā arī pievadielas – Pasta iela, Mātera iela, Akadēmijas iela un citas. Šodien tīrīšanas darbi notiek Pērnavas un Satiksmes ielās.

 

Ielu tīrīšanu nodrošina divi ielu tīrītāji, kā arī divas strādnieku brigādes.

 

Foto – pašvaldības arhīvs.

 

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē