14 °C, 1.7 m/s, 90.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsAstoņās dienās – trīs turnīri
Astoņās dienās – trīs turnīri
08/09/2020

Intensīvas astoņas dienas Ungārijas pilsētā Debrecenā aizvadījis jelgavnieks Edgars Krūmiņš, kurš tur kopā ar Latvijas 3×3 basketbola izlasi aizvadīja trīs Pasaules tūres turnīrus.

Šie bija šīs sezonas pirmie Pasaules tūres turnīri, tāpēc, lai arī tie notika praktiski viens pēc otra, Latvijas izlasei bija būtiski tajos piedalīties un krāt reitinga punktus. “Grafiks bija ļoti saspringts – divu dienu turnīrs, viena diena brīva, atkal divu dienu turnīrs, viena brīva diena, un tad pēdējais turnīrs. Laika, lai atjaunotu spēkus, nav daudz, arī karstums darīja savu, piemēram, viendien termometrs rādīja pat plus 36 grādus. Uz beigām jau ļoti varēja just nogurumu, kas bija uzkrājies, jo slodze bija liela,” komentē E.Krūmiņš.

 

29. un 30. augustā Debrecenā notika Pasaules tūres pirmais posms, kurā Latvijas komanda, kas turnīros startē ar nosaukumu “Rīga”, izcīnīja 3. vietu. “Pusfinālā ar rezultātu 18:21 piekāpāmies Lietuvas komandai “Utena Uniclub”,” stāsta sportists.

 

1. un 2. septembrī Debrecenā notika turnīrs “Ungārijas Grand Prix”, kas vienlaikus bija arī Pasaules tūres otrais posms. Tajā Latvijas komanda izcīnīja uzvaru, finālā ar 21:20 pārspējot Serbijas komandu “UB”. Jāpiebilst, ka apakšgrupu turnīrā, latviešu šai serbu komandai piekāpās, bet finālā spēja revanšēties. E.Krūmiņš kļuva par šī turnīra otro rezultatīvāko spēlētāju, gūstot 31 punktu. Rezultatīvākais basketbolists guva 36 punktus.

 

4. un 5. septembrī notika turnīrs “Eiropas Grand Prix”, kas bija arī Pasaules tūres trešais posms. Tajā mūsu komanda izcīnīja 5. vietu, ceturtdaļfinālā ar rezultātu 15:21 piekāpjoties Serbijas vienībai “Liman”. Latvijas komanda tika pie speciālas balvas – “Tissot” pulksteņiem – par īsāko spēli. Proti, latviešiem 21 punktu gūt izdevās 7:02 minūtēs, kas bija visīsākais laiks. Jāpiebilst, ka 3×3 basketbola spēle ilgst 10 minūtes vai kamēr kāda no komandām gūst 21 punktu.

 

Pēc aizvadītajiem trīs Pasaules tūres posmiem komanda “Rīga” kopvērtējumā ieņem 2. vietu.

 

FIBA kalendārā līdz gada beigām paredzēti vēl vairāki Pasaules tūres posmi Japānā, Ķīnā, Tuvajos Austrumos, taču par to norisi skaidrība būs vēlāk, norāda Latvijas Basketbola savienībā.

 

 

Foto: Fiba 3×3, Latvijas Basketbola savienība, no E.Krūmiņa arhīva