24.4 °C, 2.5 m/s, 49 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaAstoņi Jelgavas uzņēmumi saņem Gada balvu uzņēmējdarbībā
Astoņi Jelgavas uzņēmumi saņem Gada balvu uzņēmējdarbībā
24/11/2022

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) trīs nominācijās – “Sociāli atbildīgs uzņēmums”, “Radošs uzņēmums” un “Gada debija” – 24. novembrī jau ceturto reizi pasniegtas Jelgavas valstspilsētas Gada balvas uzņēmējdarbībā. Kopumā apbalvoti astoņi pilsētas uzņēmumi, kuru preces un pakalpojumus augstu novērtējuši un pašvaldības konkursam pieteikuši klienti.

“Katras pilsētas lielākā bagātība ir cilvēki, taču tikpat liela vērtība ir tās uzņēmumi. Jo tieši uzņēmēji ir tie, kuri pilsētai, nomaksājot nodokļus, sagādā līdzekļus, lai tā spētu augt un attīstīties. Ir liels prieks, ka lielākā daļa šodien apbalvoto uzņēmumu ir radīti 1990. gados, kas apliecina jūsu spēku, radošumu un vēlmi darīt to, ko jūs darāt pēc labākās sirdsapziņas. Un Jelgava par to ir gandarīta. Milzīgs paldies par jūsu veikumu. Līdz šim esam pārdzīvojuši dažādas krīzes, un arī turpmāk mums ir jābūt savstarpēji saprotošiem, atbalstošiem un jāspēj strādāt uz attīstību. Lai pietiek spēka un izturības,” sveicot uzvarētājus, sacīja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.    

 

ZRKAC Uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītāja Līga Miķelsone uzsver, ka Gada balva ir vēl viens veids, kā pateikt paldies pilsētas uzņēmējiem, tā novērtējot viņu devumu Jelgavas ekonomikas attīstībā un vienlaikus pozitīvi novērtētu preču vai pakalpojumu nodrošināšanā. Šogad konkursā tika saņemti 14 pieteikumi, bet viens no tiem neatbilda konkursa nolikumam – uzņēmums vēl nav nostrādājis trīs gadus. Šā gada konkurss zīmīgs ar to, ka uzņēmumus tam pieteikuši tieši klienti. “Un mēs zinām, cik svarīgs uzņēmējam, lai turpinātu savu izaugsmi un attīstību, ir klienta viedoklis par viņa ražoto preci vai sniegto pakalpojumu,” tā L.Miķelsone, papildinot, ka šogad konkursā uzvarējuši un Gada balvu saņem vairāki pieredzējuši uzņēmumi, kas Jelgavā strādā jau vairāk nekā 20 un pat 30 gadus.  

 

Konkursā uzņēmumi godināti trīs nominācijās – “Sociāli atbildīgs uzņēmums”, “Radošs uzņēmums” un “Gada debija” –, katrā aptverot uzņēmumus, kuros darbinieku skaits ir līdz 10, no 11 līdz 50 un pārsniedz 51 cilvēku. Uzņēmumi, kuros darbinieku skaits ir līdz 10 cilvēkiem, saņēma 400 eiro pašvaldības naudas balvu, uzņēmumi ar darbinieku skaitu no 11 līdz 50 – 500 eiro naudas balvu, bet uzņēmumi ar darbieku skaitu 51 un vairāk – 1000 eiro nadas balvu. Kā arī katrs uzņēmums saņēma kristāla alni.

 

Žūrijas komisija, kurā bija pašvaldības pārstāvji, eksperti un uzņēmēji, vērtēja uzņēmējus pēc noteiktiem kritērijiem. Piemēram, cik droša ir uzņēmuma darba vide, vai uzņēmums ir videi draudzīgs, kāda ir uzņēmuma reputācija, vai tajā ir inovatīvu produktu un pakalpojumu attīstība, cik liels ir uzņēmēja ieguldījums Jelgavas vārda popularizēšanā, vai uzņēmējs atbalsta sporta, izglītības un kultūras attīstību pilsētā. Lai konkursa komisija labāk iepazītu izvirzītā uzņēmuma veikumu pieteiktajā kategorijā, žūrijas komisijas pārstāvji apmeklēja uzņēmumus klātienē.

 

Gada balvas uzņēmējdarbībā saņēmēji

 

Konkursa uzvarētāji uzņēmumu grupā ar darbinieku skaitu līdz 10

 

Sociāli atbildīgs uzņēmums – SIA “W&D”

Radošs uzņēmums – SIA “Graudu spēks”

 

Konkursa uzvarētāji uzņēmumu grupā ar darbinieku skaitu no 11 līdz 50

 

Sociāli atbildīgs uzņēmums – SIA “M.A.N.”

Radošs uzņēmums – SIA “Kanclers”

Gada debija – SIA “Baltyre Latvia”

 

Konkursa uzvarētāji uzņēmumu grupā ar darbinieku skaitu vairāk nekā 51

 

Sociāli atbildīgs uzņēmums – SIA “MNL”

Radošs uzņēmums – SIA “Flora”

Gada debija – SIA “Universāls LTD”

   

Foto: Jelgava.lv un no uzņēmumu arhīva

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē