15.2 °C, 1 m/s, 86.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaAtbalsta priekšlikumu Jelgavu neapvienot ar novadiem
Atbalsta priekšlikumu Jelgavu neapvienot ar novadiem
29/04/2020

Otrdien Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija lēma Jelgavas pilsētu neapvienot ar Jelgavas un Ozolnieku novadu. Līdz ar to komisija šādu modeli virza izskatīšanai Saeimā likuma grozījumu apstiprināšanai trešajā lasījumā.

Līdz šim Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija, skatot Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma grozījumus, neatbalstīja modeli, kurā Jelgavas pilsēta turpmāk varētu pastāvēt kā atsevišķa pašvaldība, taču otrdien sēdē tomēr atbalstu guva Saeimas deputāta Viktora Valaiņa iesniegtais priekšlikums Jelgavu neapvienot ar blakus esošajiem novadiem. Tādējādi paredzēts, ka pēc reformas kā atsevišķas pašvaldības pastāvēs Jelgavas pilsēta un Jelgavas novads, kurā būs apvienota esošā Jelgavas novada pašvaldība ar Ozolnieku novada pašvaldību. “Tas ir ļoti labs pavērsiens. Deputātu balsojums komisijā otrdien ir rezultāts ļoti ilgam un nopietnam darbam, nepārtraukti argumentējot un pārliecinot Saeimas deputātus, ka būtu nepārdomāti un nepieļaujami apvienot ceturto lielāko Latvijas pilsētu Jelgavu ar novadiem. Esmu gandarīts, ka deputāti beidzot ir ieklausījušies un sadzirdējuši šos argumentus,” uzsver V.Valainis.

 

Jāpiebilst, ka, skatot likuma grozījumus, komisijas deputāti jau vienojušies, ka Jelgavai tiek saglabāts arī lielās pilsētas statuss jeb tā turpmāk būs valstspilsēta.

 

Par Saeimas komisijas apstiprinātajiem grozījumiem likumā galīgajā lasījumā vēl būs jālemj Saeimai.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē