-4.6 °C, 5 m/s, 82.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAtbalstīs Biznesa inkubatora uzņēmumus un būvēs veloceliņus
Atbalstīs Biznesa inkubatora uzņēmumus un būvēs veloceliņus
25/09/2008

Ceturtdien, 25.septembrī Jelgavas domes deputāti nolēma finansiāli atbalstīt atsevišķus Biznesa inkubatora uzņēmumus, kā arī pieņēma lēmumu piedalīties projektu konkursā, kas paredz jaunu veloceliņu izbūvi Jelgavā.

Jelgavas dome nolēma piešķirt papildus finansējumu projekta „Biznesa inkubatora izveide” īstenošanai 51 783 latu apmērā. Līdzekļus piešķirs deviņiem uzņēmumiem, kuri darbību sākuši tikai šogad. „Pašvaldības misija ir atbalstīt uzņēmējdarbību – īpaši inovatīvus uzņēmumus, kuri piedāvā tirgum pievilcīgus produktus,” uzsvēra Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Irēna Škutāne.
Plānots, ka šie uzņēmumi jau šogad nodokļos samaksās ap 90 tūkstošiem latu.

Jelgavas dome nolēma piedalīties LIAA izsludinātajā atklāto projektu konkursa apakšaktivitātē „Nacionālās nozīmes velotūrisma produktu attīstība” ar projekta iesniegumu “Veloceliņa izbūve Jelgavas pilsētā”, kura kopējās izmaksas ir 3 155 368 lati ar PVN ( t.sk. pašvaldības līdzfinansējums 2 455 368 lati un ERAF līdzfinansējums 700 000 lati).
„Veloceliņu kopgarums būs 7,5 kilometri un tas paredz arī apgaismojuma un lietus ūdens kanalizācijas izbūvi, kā arī velosipēdistiem piemērotu atpūtas vietu iekārtošanu,” sacīja Jelgavas pašvaldības izpilddirektora vietnieks Vilis Ļevčenoks.

Paredzēta veloceliņu izbūve pa Atmodas un Rūpniecības ielu 2,3 kilometru garā posmā no Dobeles šosejas līdz Tērvetes ielai, celiņa izbūve pa Raiņa ielu un J.Čakstes bulvāri 1,8 kilometru garā posmā no Tērvetes ielas līdz Lielajai ielai un celiņa izbūve pa Kalnciema ceļu un Loka maģistrāli 3,4 kilometru garā lokā no Rīgas ielas līdz Rīgas ielai.

Informāciju sagatavoja
Līga Klismeta
Preses sekretāre
Tel. 63005558, 28821112