-4.2 °C, 4.4 m/s, 88.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAtbalstīsim Zemgales NVO
Atbalstīsim Zemgales NVO
22/09/2008

Jau otro gadu Latvijas Kopienu iniciatīvu fonds atbalsta tās NVO, kuras atrodas un darbojas tieši Latvijas reģionos. Līdz šim finansiāli atbalstītas ir gan Latgales, gan Kurzemes, gan Vidzemes NVO, taču tagad ir pienākusi kārta Zemgalei! Projektu pieteikumu iesniegšana finansējuma saņemšanai sākas š.g. 18.septembrī un turpināsies līdz 24.oktobrim.

Jau otro gadu Latvijas Kopienu iniciatīvu fonds (KIF) atbalsta tās NVO, kuras atrodas un darbojas tieši Latvijas reģionos. Līdz šim finansiāli atbalstītas ir gan Latgales, gan Kurzemes, gan Vidzemes NVO, taču tagad ir pienākusi kārta Zemgalei! Projektu pieteikumu iesniegšana finansējuma saņemšanai sākas š.g. 18.septembrī un turpināsies līdz 24.oktobrim.

Programmas „Atbalsts kopienu centru darbībai Latvijas reģionos” mērķis ir atbalstīt tās Zemgales NVO, kuras darbojas kā kopienu centri un veicina ģimeņu un jauniešu iesaistīšanos vietējās aktivitātēs un darba tirgū.

„Kopienas centrs kā sociāla institūcija, jo īpaši lauku rajonos, ir pašapziņas atgūšanas vieta. Ja apzināmies savu vērtību, tad spējam arī realizēt savas idejas un ieguvēji gala rezultātā ir visi – ir jaunas darba vietas, ir jaunas biznesa iespējas, tas veicina cilvēku iesaistīšanos darba tirgū,” saka KIF direktore Inta Paeglīte.

Programmas finansētājiem (KIF, Microsoft Latvia, Unilever Baltic, „Būvniecības nams „Kurši””) Zemgales (iepriekš arī Vidzemes) NVO atbalstīšanā pievienojas A/S ELKO Grupa. Tas nozīmē, ka finansējums var tikt paredzēts organizācijas telpu renovācijai un labiekārtošanai, mācību vides radīšanai un mācību organizēšanai, kā arī aktivitātēm iedzīvotāju iesaistīšanai un pasākumiem veselīga dzīvesveida veicināšanai. Ja projekta īstenošanai būs nepieciešami materiāli telpu remontam, tos ar atvieglojumiem nodrošinās „Būvniecības nams „Kurši””. Datortehnikas ziedojumu sniegs – A/S ELKO Grupa. IT apmācību materiālus un mācību organizēšanas izmaksas nodrošinās Microsoft Latvia. Turklāt, ja organizācijai ir sabiedriskā labuma statuss, tai būs iespējams pieteikties un saņemt Microsoft programmatūras un mācību materiālu ziedojumu.

Tomēr finansējums paredzamajām projekta izmaksām nav 100% – tajā ir jāpiedalās arī vietējai pašvaldībai un/vai uzņēmējam. Maksimālais KIF piešķīruma apjoms vienam projektam nepārsniedz 3000 LVL.

Līdz šim programmas ietvaros ir atbalstītas trīs Latgales un trīs Kurzemes NVO. Pagājušajā nedēļā KIF eksperti un padome izvērtēja un apstiprināja trīs Vidzemes NVO iesniegtos projektu pieteikumus, kuri saņems finansējumu.


Inta Paeglīte
KIF direktore
e-mail: