17.5 °C, 1.7 m/s, 92.8 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaAtbalsts ēdināšanai ārkārtējās situācijas laikā
Atbalsts ēdināšanai ārkārtējās situācijas laikā
03/04/2020

Ārkārtējās situācijas laikā 1. līdz 9. klašu skolēniem, kuri ir no trūcīgām, maznodrošinātām vai daudzbērnu ģimenēm, ēdināšanas pabalstu nodrošina no pašvaldības budžeta līdzekļiem un valsts piešķirtajām dotācijām brīvpusdienām. Savukārt vidusskolēniem un pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem no trūcīgām, maznodrošinātām vai daudzbērnu ģimenēm šo atbalstu nodrošina Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Lai saņemtu atbalstu bērni no ģimenēm, kuras skārusi Covid-19 izraisītā krīze, vecākiem ir jāaizpilda iesnieguma veidlapa, kas pieejama mājaslapā www.jelgava.lv un izglītības iestāžu mājaslapās. Iesniegums par atbalsta nepieciešamību jāraksta arī daudzbērnu ģimeņu vecākiem. Iesniegums jāadresē izglītības iestādes vadītājam, norādot bērna deklarētās dzīvesvietas adresi un klasi/grupu.

 

Savukārt izglītojamie no tām ģimenēm, kurām piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss, pārtikas pakas saņem bez iesnieguma aizpildīšanas.

 

Pašvaldības sniegtais atbalsts attiecas arī uz tiem Jelgavas pilsētā deklarētiem skolēniem, kas mācās citu pašvaldību izglītības iestādēs. Lai pieteiktos pārtikas paku saņemšanai, vecākiem jāvēršas Jelgavas pilsētas Sociālo lietu pārvaldē pa tālruņa numuru 63029841 vai rakstot uz e-pasta adresi: evita.muzikante@soc.jelgava.lv. Pašvaldība vērš uzmanību, ka Sociālo lietu pārvaldē jāvēršas arī 1. līdz 4. klašu skolēnu vecākiem, kuru bērni mācās citu pašvaldību izglītības iestādēs un kuru bērni līdz šim brīvpusdienas saņēma bez izvērtēšanas. Šīs ģimenes paku varēs saņemt trešdienās no pulksten 13 līdz 15 Bērnu un jauniešu centrā “Junda” Pasta ielā 32. Lai saņemtu paku nākamajā nedēļā, Sociālo lietu pārvaldē jāvēršas iepriekšējā nedēļā līdz ceturtdienas pulksten 12.

 

Pārtikas pakas 12 eiro vērtībā katram skolēnam komplektē vairumtirdzniecības bāze “Jelgavas augļi”, paredzot, ka katru nedēļu to saturs mainās, pilnveidojot arī produktu klāstu, iepakojumu un piegādes procesu. Pārtikas pakās būs tādi produkti kā, piemēram, piens, maize, krējums, eļļa, milti, auzu pārslas, burkāni un āboli.

 

Pārtikas pakas tiek piegādātas izglītības iestādēs, kas organizē to izsniegšanu saviem izglītojamajiem vienu reizi nedēļā: skolās tas notiek otrdienās, bet pirmsskolas izglītības iestādēs – trešdienās, ievērojot visus drošības pasākumus, pēc iespējas pārtikas pakas dalot pie iestādes ieejas, nosakot katrai klašu grupai konkrētu laiku, lai izslēgtu cilvēku drūzmēšanos. 

 

Iesniegums

 

 

Foto: pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē