18.5 °C, 2.7 m/s, 65.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAtceltas brīvlaika aktivitātes; kultūras pasākumi tiek pārcelti
Atceltas brīvlaika aktivitātes; kultūras pasākumi tiek pārcelti
13/03/2020

Saistībā ar koronavīrusa Covid-19 straujo izplatību Eiropā un ārkārtas stāvokļa izsludināšanu valstī, sākot no 13. marta visā Latvijā, tostarp Jelgavā, atcelti publiski pasākumi. Atcelti kultūras un brīvlaika pasākumi, kā arī pārcelts 14. martā plānotais Jelgavas 4. vidusskolas salidojums. Iespēju robežās šis un citi pasākumi tiks pārcelti pēc ārkārtas stāvokļa beigām.

Līdz 14. aprīlim atcelti plānotie publiskie kultūras pasākumi. Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde (JPPI) “Kultūra” informē, ka, rūpējoties par apmeklētāju veselību un sekojot valstī noteiktajiem publisku pasākumu rīkošanas ierobežojumiem saistībā ar koronavīrusa Covid-19 izplatību, pasākumu, izrāžu un koncertu norise Jelgavas kultūras namā un kultūras namā “Rota” tiek pārtraukta līdz 14. aprīlim. JPPI “Kultūra” aicina sekot līdzi informācijai par kultūras pasākumiem iestādes interneta vietnē un sociālo tīklu kontos, kur pakāpeniski tiek izziņoti pārcelto kultūras pasākumu datumi. Naudas atgriešana par iegādātajām biļetēm netiks veikta, līdz brīdim, kad būs skaidrība par pasākumu norisi.

 

Tāpat atceltas arī plānotās brīvlaika aktivitātes. Nenotiks bērnu un jauniešu centra “Junda” plānotās aktivitātes “Noķer savu emociju”, kas bija paredzētas 16., 17. un 18. martā. Paredzētos brīvlaika pasākumus atcēlusi arī Jelgavas pilsētas bibliotēka un tās filiāles – Pārlielupes un Miezītes bibliotēka. No 15. marta visas Jelgavas bibliotēkas ir slēgtas apmeklētājiem, bet tiek piedāvātas konsultācijas neklātienē. Brīvlaika nodarbības atceltas arī Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcijā un arī tā uz laiku būs slēgta apmeklētājiem. Līdz 14. aprīlim slēgts arī Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs un Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs.

 
Plānotos pasākumus atceļ arī Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs, informējot, ka, sākot ar 17. martu uz laiku tiek slēgtas ekspozīcijas. Slēgts arī Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornis.

 

12. martā plānotos publiskos pasākumus atcēla arī LLU, ziņojot, ka nenotiks 27. martā paredzētā Atvērto durvju diena, ar to saistītie konkursi, skoliņas un semināri. Pārcelti arī tālāki pasākumi, tostarp aprīlī plānotās Meža dienas, kas pārceltas uz 18. septembri.

 

Jāpiebilst, ka kopš 14. marta aizliegti visi organizētie publiskie pasākumi, savukārt neorganizētos pasākumos nedrīkst pulcēties vairāk nekā 50 cilvēki. Ņemot vērā šo liegumu, aizliegta arī pulcēšanās uz dievkalpojumiem.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē