27.3 °C, 2.7 m/s, 54.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSociālais atbalstsAtgriežas Jelgavas basketbolā
Atgriežas Jelgavas basketbolā
25/11/2020

Šai sezonai BK “Jelgava/LLU” izvirzījis visaugstākos mērķus – uzvarēt Latvijas Nacionālajā basketbola līgā. Lai gan šobrīd čempionāts ir apturēts, komandas spēlētāji turpina trenēties patstāvīgi pēc trenera sastādīta plāna, kā arī aizvada individuālus treniņus klātienē.

Starpsezonā komandai pievienojās vairāki spēlētāji. Viens no vērtīgākajiem ieguvumiem ir Edgars Jeromanovs, kurš spēlējis gan Latvijas, gan ārzemju klubos un kuram ir arī pieredze Latvijas vīriešu valstsvienībā.

 

“Pirms sezonas Edgars pats mani uzrunāja par iespējamo pievienošanos Jelgavas komandai, un es kā treneris, kurš jau kādu laiku seko līdzi situācijai Latvijas basketbolā un spēlētājiem, varu tikai priecāties, ka tik pieredzējis un ar tādām kvalitātēm apveltīts spēlētājs pievienojās mūsu komandai. Turklāt, kas nav mazsvarīgi, no Edgara un viņa pieredzes var mācīties arī citi komandas basketbolisti,” komentē BK “Jelgava/LLU” galvenais treneris Gatis Justovičs.

 

Interesanti, ka šī Edgaram ir atgriešanās Jelgavā. “Jelgavā dzīvoju vairākus gadus, gāju dārziņā, un pēc tam skolā – līdz 7. klasei: “Kamolītis”, Jelgavas 1. ģimnāzija, 3. sākumskola,” stāsta basketbolists. Arī sportista gaitas viņš uzsāka tieši Jelgavā, Bērnu un jaunatnes sporta skolā. “Toreiz vēl biju ļoti jauns, man bija pieci seši gadi, skolā vēl negāju. Citos sporta veidos mani neņēma pretī, par mazu, bet treneris Pēteris Lagzdiņš mani pieņēma grupā kopā ar dažus gadus vecākiem puišiem. Tā viss arī sākās,” atceras sportists. Kopš Edgars pievienojies Jelgavas komandai, viņam bijusi iespēja arī klātienē satikt savu pirmo basketbola treneri. “Man prieks, ka viņš joprojām nodod stabilas vērtības jaunajai paaudzei,” norāda basketbolists.

 

“Edgars jau no laika gala bija cīnītājs. Viņš vienmēr cīnījās līdz galam, neskatoties ne uz ko, un treniņos bija ļoti strādīgs. Neapšaubāmi, viņam piemīt arī saspēles vadītāja talants – viņš labi pārredz laukumu, var labi atrast partnerus un atdod piespēli, tāpat viņam ir labs metiens. Bet visa pamatā tomēr ir pamatīgs darbs un liela pašatdeve,” tā savu bijušo audzēkni raksturo treneris Pēteris Lagzdiņš. Viņš piebilst, ka Edgars Jeromanovs (dzimis 1986. gadā) trenējās kopā ar 1984. un 1985. gadā dzimušiem zēniem, no kuriem šobrīd zināmākais ir Latvijas 3×3 basketbola izlases spēlētājs Edgars Krūmiņš.

 

Lēmumu pievienoties BK “Jelgava/LLU” Edgars Jeromanovs skaidro tā: “Mana ģimene gribēja, lai vēl spēlēju, tāpēc arī tāds lēmums savam un viņu priekam. Jelgava bija loģiska izvēle, ko ietekmēja arī attālums no mājām, dzīvoju Mārupē.” Viņš atzīst, ka atgriezties Jelgavā ir patīkami, jo pilsēta ir manījusies un attīstījusies, piemēram, kad viņš trenējies Jelgavā, Jelgavas sporta halles, kur komanda aizvada treniņus un spēles, vēl nebija, un viņiem treniņi pārsvarā notikuši Lauktehnikas un skolu zālēs.

 

BK “Jelgava/LLU” šosezon paguvusi aizvadīt trīs spēles, visās izcīnot uzvaru. Pirmajā sezonas spēlē pret BS “Tukums/TSS” Edgars guva sešus punktus, otrajā spēlē pret “RSU” nepiedalījās, trešajā spēlē pret “Kandava/Anzāģe” guva trīs punktus, izcīnīja vienu atlecošo bumbu un atdeva trīs rezultatīvas piespēles.

 

Komanda cer, ka drīz ierobežojumi sportā tiks mazināti un Latvijas Nacionālās basketbola līgas čempionāts, kā arī Latvijas basketbola kauss atsāksies.

 

 

Foto: Raimonds Subatovičs