23.5 °C, 3.3 m/s, 59.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAtjauno Lāčplēša pieminekli
Atjauno Lāčplēša pieminekli
09/09/2014

Pie dzelzceļa stacijas šonedēļ uzsākti Lāčplēša pieminekļa atjaunošanas darbi. Pieminekli notīrīs ar ūdens strūklu, veiks šuvju atjaunošanu, kā arī sakārtos pieminekļa postamentu un nostiprinās pakāpienus.  Atjaunošanas darbi ilgs mēnesi un tos veic SIA „Akmens apstrādes centrs AKM”.

Klikšķināt, lai atvērtu

Pie dzelzceļa stacijas šonedēļ uzsākti Lāčplēša pieminekļa atjaunošanas darbi. Pieminekli notīrīs ar ūdens strūklu, veiks šuvju atjaunošanu, kā arī sakārtos pieminekļa postamentu un nostiprinās pakāpienus.  Atjaunošanas darbi ilgs mēnesi un tos veic SIA „Akmens apstrādes centrs AKM”.
 
Darbus organizē JPPI „Pilsētsaimniecība” un tie izmaksās 9124 eiro.
 
Kārļa Jansona veidotais piemineklis “Lāčplēsis un Melnais bruņinieks” tika atklāts 1932.gada 22.jūnijā.  Tas bija veltīts Jelgavas atbrīvotājiem no Bermonta karaspēka 1919. gada 21. novembrī  un tika veidots par tautas ziedojumiem.
Otrā pasaules kara laikā līdz ar vācu okupāciju par Zemgales apgabala komisāru kļuva brīvkungs Valters Eberhards fon Mēdems, kurš Pirmā pasaules kara laikā aktīvi atbalstīja sakautos bermontiešus. Šajā laikā piemineklim tika nokalts bruņinieka veidols un tāds tas pārdzīvoja Otro pasaules karu, līdz Staļina personības kulta laikā tas tika novākts. Pieminekli no jauna izkala tēlnieka dēls – Andrejs Jansons un  to atklāja 1992. gada 21. novembrī.

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē