17.3 °C, 2.6 m/s, 89.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaAtjauno Ozolskvēra metāla aļņa krāsojumu
Atjauno Ozolskvēra metāla aļņa krāsojumu
19/05/2020

Aizvadītajā nedēļā Ozolskvērā demontēta metāla aļņa skulptūra, tomēr visai drīz tā atgriezīsies ierastajā vietā, jo šobrīd alnis nodots atjaunošanai. Tiek veikti skulptūras krāsas un pārklājuma atjaunošanas darbi, lai jau pilsētas svētku nedēļā tas atgrieztos savās mājās Ozolskvērā.

Kā informē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” vadītājs Mintauts Buškevics, darbi tiks pabeigti un skulptūra atgriezīsies Ozolskvērā jau nākamnedēļ. Tai tiek atjaunota zeltaini brūnā krāsa, kā arī pārklājums, lai pasargātu skulptūru no rūsas. Šī ir pirmā reize kopš skulptūras uzstādīšanas, kad veikta tās atjaunošana.

Metāla aļņa skulptūra Ozolskvērā uzstādīta 2013. gada 30. septembrī, un tā ir mākslinieku Ineses Valteres un Donāta Mackusa darbs, tā tapšanā iedvesmojoties no Jelgavas ģerbonī redzamā aļņa. Tas nokrāsots zeltaini brūns ar perlamutra spīdumu, bet galvā tam ir sudraba krāsas kronis. Mākslinieku veidotais alnis nocinkots un nokrāsots, un tā būvniecībā iztērēta tonna dažādu materiālu – metāls, stieņi, leņķi, armatūra un nerūsējošais tērauds. Metāla alnis ir nepilnus sešus metrus augsts, platumā tas sasniedz 1,70 metrus, bet tā garums ir 2,30 metri.

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs un SIA “Gamma SP”

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē