26.3 °C, 3.2 m/s, 38.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAtjaunos kultūrvēsturiskā mantojuma objektus tūrisma attīstīšanai Jelgavas, Bauskas un Dobeles vecpilsētu teritorijās
Atjaunos kultūrvēsturiskā mantojuma objektus tūrisma attīstīšanai Jelgavas, Bauskas un Dobeles vecpilsētu teritorijās
16/01/2018

Jelgavas pilsētas dome un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir parakstījušas vienošanos par projekta Nozīmīga kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstība kultūras tūrisma piedāvājuma pilnveidošanai Zemgales reģionā” īstenošanu. Paralēli pašvaldības izsludinājušas iepirkumus projekta ietvaros atjaunojamo kultūras pieminekļu būvdarbiem.  

2018.gada 2.janvārī Jelgavas pilsētas dome un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra  noslēdza vienošanos par projekta Nr.5.5.1.0./17/I/002 „Nozīmīga kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstība kultūras tūrisma piedāvājuma pilnveidošanai Zemgales reģionā” īstenošanu. Trīs Zemgales pašvaldības – Jelgava, Dobele un Bauska – piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu, īstenos kopīgu kultūrvēsturiskā mantojuma atjaunošanas projektu.

 

Jelgavas pilsētas dome 2017.gada 29.decembrī izsludināja iepirkumu “Ēku Vecpilsētas ielā 14 un Krišjāņa Barona ielā 50, Jelgavā pārbūve un restaurācija”. Saskaņā ar projekta ieceri valsts nozīmes arhitektūras piemineklī – ēkās Vecpilsētas ielā 14 un Krišjāņa Barona ielā 50, kas ir 18.gs. sākuma būvniecības paraugs, atradīsies Zemgales restaurācijas centrs. Centrs nodrošinās restauratoru darbnīcu pieejamību kultūrvēsturisko un citu nozīmīgu priekšmetu restaurācijai, iespēju interesentiem klātienē iepazīties un izzināt restaurācijas procesa gaitu, kā arī piedāvās citus tūrisma un izglītojošus pakalpojumus. Plānots, ka centrs savu darbību uzsāks 2020.gada otrajā pusē.

 

Jelgavas pilsētas domes sadarbības partneri projekta īstenošanā ir Bauskas novada pašvaldība, Dobeles novada pašvaldība, kā arī Jelgavas Svēto Simeana un Annas pareizticīgo draudze un Jelgavas Romas katoļu draudze.

 

Bauskā plānots sakārtot un nostiprināt Bauskas pilskalna ziemeļu nogāzi un Bauskas pils torni, lai izbūvētu vairākus skatu laukumus pilsdrupu un apkārtējās ainavas apskatei, kā arī iekārtot pils būvvēstures digitālu ekspozīciju. Savukārt Dobelē pārbūvi piedzīvos Dobeles Livonijas ordeņa pils kapela, kā arī pils laukuma teritorija.

 

Jelgavas Svēto Simeona un Annas pareizticīgo katedrālē tiks veikta vēsturisko apgleznojumu un ornamentu atjaunošana. Savukārt Jelgavas Romas katoļu Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrāle tiks renovēts torņa jumta segums un atjaunots sakrālais simbols – pieci krusta puķu lējumi, viens no tiem tiks restaurēts un eksponēts katedrāles dārzā. Draudzes plāno savas projekta aktivitātes īstenot 2018.gadā.

Kopējās plānotās projekta izmaksas EUR 5 988 080,75, t.sk. ERAF finansējums EUR 2 347 500,00, valsts budžeta dotācija pašvaldībām EUR 105 308,82, pašvaldību finansējums EUR 3 313 074,91 (t.sk. neattiecināmās izmaksas EUR 2 997 148,44), snieguma ietvara rezerves priekšfinansējums EUR 152 500,00 un privātais finansējums EUR 19941,17.

Projekta īstenošanas periods ir 32 mēneši – no 2018.gada 2.janvāra līdz 2020.gada 1.septembrim.

 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē