6.9 °C, 4.4 m/s, 48.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaAtkalas ietekmē ietves ir slidenas un pārvietošanās var būt apgrūtināta
Atkalas ietekmē ietves ir slidenas un pārvietošanās var būt apgrūtināta
22/01/2024

Lai gan ietves un brauktuves iepriekš ir apstrādātas ar pretslīdes materiālu un attīrītas no sniega un apledojuma, laikapstākļu dēļ veidojas atkala. Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka šādos laikapstākļos pārvietošanās var būt apgrūtināta.

Ietvju un brauktuvju seguma temperatūra ir zemāka nekā gaisa temperatūra, un, lietum saskaroties ar segumu, veidojas atkala. Šādos apstākļos īpaši slidenas ir bruģētās ietves. Mazāk slidenas ir ar plānu sniega kārtu klātās ielas, tāpēc gājēji aicināti izvēlēties drošākos pārvietošanās maršrutus.

Šobrīd visa ietvju tīrīšanas tehnika iesaistīta ietvju kaisīšanā ar pretslīdes materiālu, ko vēlāk pēcpusdienā tīrīs nost kopā ar atkusušo ledu un sniegu. Tāpat savos objektos strādā sētnieki.

Jāpiebilst, ka “Pilsētsaimniecība” organizē sniega tīrīšanu tikai tajos daudzdzīvokļu māju iekšpagalmos, kur zeme ir Jelgavas pašvaldības īpašumā. Dzīvojamo māju iekšpagalmos, kas atrodas uz privātīpašnieku zemes, sniega tīrīšanu jāorganizē zemes īpašniekam vai tā pilnvarotai personai. Zemes piederības statusu bez maksas var pārlūkot Valsts zemes dienesta datu publicēšanas un e-pakalpojumu portālā www.kadastrs.lv.

Arī dubultās virsmas apstrādes seguma ielas šorīt ir tīrītas un kaisītas ar pretslīdes materiālu, un paredzams, ka vakarpusē atkarībā no laikapstākļiem tiks lemts par pilsētas asfaltēto ielu apstrādi.

Šorīt Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra tīmekļa vietnē tika izvietots dzeltenais apledojuma brīdinājums, kas liecina – vietām valsts centrālajos un austrumu rajonos gaidāma atkala un apledojuma veidošanās.

Jāatgādina, ka šādos apstākļos ceļa stāvoklis var mainīties ļoti strauji un pat pēc apstrādes ar pretslīdes līdzekļiem nokrišņu un laikapstākļu ietekmē apledojums var veidoties atkārtoti.

Iedzīvotāji lūgti ziņot par problemātiskajām vietām uz ietvēm un ielām, zvanot pa diennakts iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.