4.3 °C, 4.2 m/s, 59.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSociālais atbalstsAtklāj daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru Zirgu ielā 47a
Atklāj daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru Zirgu ielā 47a
16/02/2024

Piektdien pārbūvētajā ēkā Zirgu ielā 47a, klātesot domes vadībai un labklājības ministram, atklāts daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs. “Esam lepni Jelgavas sociālo lietu pārvaldes (JSLP) dzimšanas dienas mēnesi sagaidīt ar jaunām iespējām pilsētniekiem un darbiniekiem. Daudzveidīgi sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi, mūsdienīgi aprīkota vide, gandarīti darbinieki un centra klienti – tie ir panākumi, kas sasniegti kopīga darba rezultātā,” klātesošos uzrunāja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Pārbūvētā ēka nodrošina iespēju sniegt pakalpojumus lielākam klientu skaitam, piedāvāt tos mūsdienīgā un dažādām mērķa grupām specializēti aprīkotā vidē, kā arī veidot spēcīgu jomas speciālistu komandu, kas nodrošina saistītos pakalpojumus vienuviet.

Jāpiebilst, ka darbu jaunajās telpās turpina JSLP struktūrvienības – dienas centri “Harmonija” un “Integra”, Krīzes centrs, daļa no Ģimenes atbalsta nodaļas speciālistiem –, kā arī pieejams izglītojošās un atbalsta grupas pakalpojums un Uzvedības sociālās korekcijas programma.

Jāatgādina, ka īstenojot divus Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstītos projektus 2022. gadā, ēka Zirgu ielā tika gan pārbūvēta, gan nosiltināta. Bez tam, nomainīts jumta segums, papildus nosiltināts jumta pārsegums, cokola daļa, kā arī pagraba pārsegums, rekonstruēts ieejas mezgls, nomainīti logi, modernizēta apkures sistēma, uzlabota siltummezgla automatizācijas sistēma, kā arī rekonstruēta ventilācijas sistēma un nomainīts apgaismojums.Ēkā ierīkotas arī iekšējās inženiersistēmas – ūdensapgāde, kanalizācija, elektroapgāde, piekļuves kontroles sistēma, centralizētā balss izziņošanas sistēma, telekomunikāciju tīkli, ugunsgrēka atklāšanas sistēma un videonovērošanas sistēma.

Pārmaiņas piedzīvojusi arī apkārtējā teritorija – izbūvēts stāvlaukums, iebraucamais ceļš un gājēju celiņi, bērnu rotaļu laukums, kā arī nodrošināta vides pieejamība cilvēkiem ar kustību traucējumiem, tostarp izbūvēts lifts. Tāpat daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra vajadzībām nodrošināts daudzveidīgs aprīkojums – mēbeles, sadzīves tehnika, sensorās un Montesori istabas aprīkojums, informācijas tehnoloģiju, medicīniskais un vingrošanas aprīkojums.

Projekta “Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra ēkas Zirgu ielā 47A, Jelgavā, energoefektivitātes paaugstināšana” izmaksas ir 1 193 120,21 euro, no tām 352 260,00 euro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, 15 540,88 euro ir valsts budžeta dotācija pašvaldībām un 825 319,33 euro ir Jelgavas valstspilsētas pašvaldības līdzfinansējums.

Projekta “Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide Jelgavā” izmaksas ir 5 570 922,51 EUR, no tām 1 903 613,28 euro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, 80 887,53 euro ir valsts budžeta dotācija pašvaldībām, 100 612,95 euro ir valsts budžeta finansējums un 3 485 808,75 euro ir Jelgavas valstspilsētas pašvaldības līdzfinansējums.