16.7 °C, 1.7 m/s, 84.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaAtklāj renovēto Miezītes bibliotēku
Atklāj renovēto Miezītes bibliotēku
05/09/2019

Pēc renovācijas atklāta Miezītes bibliotēka – ēka ir kļuvusi energoefektīvāka, bet tās iekštelpas – plašākas un lasītājiem pieejamākas. Bibliotēka ir kļuvusi plašāka – tā ir ne vien kā grāmatu krātuve, bet arī kā vieta dažādiem pasākumiem.

Bibliotēkas renovācijas darbi aizsākās aizvadītā gada nogalē, un to gaitā nomainītas novecojušās iekšējās komunikācijas – tostarp apkures un elektroapgādes tīkli –, izveidota pasākumu zāle un veikts telpu kosmētiskais remonts, kā arī paaugstināta energoefektivitāte, nosiltinot ēkas fasādi. Tāpat bibliotēka ir kļuvusi pieejama cilvēkiem ar īpašām vajadzībām – izveidota ērta uzbrauktuve un pieeja bibliotēkai.

Pilsētnieku uzmanību jau piesaistījusi stikla izkārtne, kas rotā bibliotēkas fasādi – uz tās lasāmi dažādi ar bibliotēku saistīti atslēgas vārdi, piemēram, “grāmatas”, “lasītprieks”, “labo sajūtu vieta”, “kultūrvide”, “pieejamība” un daudzi citi. Jelgavas pilsētas bibliotēkas direktore Lāsma Zariņa atklāj, ka ideja par šādas izkārtnes izveidi nākusi no bibliotēkas kolektīva.

Šobrīd bibliotēkā strādā divas bibliotekāres, un pieejamais pakalpojumu klāsts ir ļoti plašs – bibliotēka ir Gaismas tīklā, proti, no bibliotēkas telpām ir pieeja ļoti nozīmīgām datubāzēm, ir iespēja redzēt periodikas pilntekstus un daudz ko citu. Jāpiebilst, ka bibliotēkas 2. stāvā tāpat kā līdz šim darbosies bērnu un jauniešu centra “Junda” brīvā laika klubs “Pietura”.

Miezītes bibliotēkas renovācijas darbus projektēja SIA “Namejs Pluss”. Darbus veic SIA “Zemgales būvserviss”, un kopā ar pievienotās vērtības nodokli būvdarbu līguma summa ir 242 866,80 eiro.

Foto: Jelgavas pilsēta

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē