-4.3 °C, 0.7 m/s, 93 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAtklās piemiņas zīmi dziedātājai Norai Bumbierei
Atklās piemiņas zīmi dziedātājai Norai Bumbierei
19/09/2012

Piektdien, 21.septembrī, pulksten 18 skvērā aiz Jelgavas kultūras nama tiks atklāta piemiņas zīme leģendārajai dziedātājai, jelgavniecei Norai Bumbierei. Pēc atklāšanas paredzēts svētku koncerts kultūras namā ar maestro Raimonda Paula piedalīšanos.

Attēls: Jelgavas vēstnesis

Piektdien, 21. septembrī, pulksten 18 skvērā aiz Jelgavas kultūras nama tiks atklāta piemiņas zīme leģendārajai dziedātājai, jelgavniecei Norai Bumbierei.  Pēc atklāšanas paredzēts svētku koncerts kultūras namā ar maestro Raimonda Paula piedalīšanos.
 
Vairāk nekā sešus metrus augstās skulptūras autors ir tēlnieks Kārlis Īle. Piemiņas zīmē būs atainoti divu Noras Bumbieres dziesmu – «Dziesma par pēdējo lapu» un «Mēmā dziesma» motīvi – pamatnē stilizēts ugunskurs, no kura paceļas kļavas lapu virpulis. Uz lielākās no tām būs N.Bumbieres portrets un iegravēts uzraksts «… sadedz savu balsi meklējot. Veltījums Norai Bumbierei». Naktī skulptūru iecerēts izgaismot – tās pamatnē tiks iedegta sarkana gaisma, radot asociācijas par kvēlojošām oglēm. Skulptūras pamatne ar diametru septiņi metri būs veidota no granīta.
 
Piemiņas zīme Norai Bumbierei tapusi, pateicoties ziedotāju un Jelgavas pilsētas pašvaldības atbalstam.
 
Šogad māksliniecei būtu apritējuši 65 gadi, un piemiņas zīme tiks uzstādīta viņas jubilejas gadā ar īpašu veltījumu koncertu pēc atklāšanas. Koncerta mākslinieciskie vadītāji ir Aigars Meri un Raitis Ašmanis, kuru kolektīvi Jelgavas bigbends un Jelgavas kamerorķestris gādās par muzikālo pavadījumu. Koncerta N. Bumbieres kādreiz izpildītās dziesmas skanēs laikabiedru un jauno mākslinieku izpildījumā.
 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē