26.3 °C, 3.2 m/s, 38.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAtklāšanas koncerts pieskandinās Brīvdabas koncertzāli “Mītava”
Atklāšanas koncerts pieskandinās Brīvdabas koncertzāli “Mītava”
05/09/2019

Jau šovakar, 13. septembrī, pulksten 19 Jelgavas pilsētas Pasta salā ar daudzkārtēju starptautisko mūzikas festivālu uzvarētāju – meiteņu kora “Spīgo”, kā arī citu Jelgavas labāko kolektīvu un viesmākslinieku dalību tiks atklāta Brīvdabas koncertzāle “Mītava”. Programmā latviešu un pasaules mūzika, aicinot doties muzikālā ceļojumā līdz pat Argentīnai, kā arī Māras Zālītes un Jāņa Lūsēna jaundarba “Kā ābeļdārzs tu brīvība” pirmatskaņojums.

Koncertā piedalās panākumiem bagāti mūziķi un mākslinieki no Jelgavas – Jelgavas kamerorķestris, diriģents Aigars Meri, Jelgavas Bigbends, diriģents Raitis Ašmanis, Meiteņu koris “Spīgo”, diriģente Līga Celma – Kursiete, kā arī Starptautisku konkursu laureāts – pianists Juris Žvikovs un viena no Latvijas spēcīgākajām džeza dziedātājām Elza Rozentāle. Tāpat sagaidāmi dažādi pārsteigumi ar Jelgavas spožāko solistu – Jura Vizbuļa, Katrīnes Bindres, Madaras Buškevicas, Ulda Timmas un Ingusa Leilanda – piedalīšanos.

 

Šajā vasarā brīvdabas koncertzālē “Mītava”, Jelgavā – Pasta salā, noslēdzās unikālās jumta konstrukcijas būvniecības darbi, paplašinot perspektīvas brīvdabas kultūras notikumu rīkošanai un radīšanai. Koncertzāles jumta forma atgādina gliemežvāku, kas izskalots Lielupes krastā. Uz brīvdabas koncertzāli jelgavnieki un pilsētas viesi var nokļūt, šķērsojot Baltijā unikālo gājēju tiltu Mītava. Tikpat unikāls kā tilts ir arī jaunais koncertzāles jumta pārsegums un konstrukcijas. Tā ir lielākā šāda veida būve Baltijā.

 

Unikālajai jumta konstrukcijai izmantota lielizmēra liekti līmēta koksne ar vienlaidu garumu līdz 60 metriem, kas kopā ar skaņu rada īpašu atmosfēru. Ja iepriekš brīvdabas pasākuma apmeklējumu varēja sabojāt neparedzēti laika apstākļi, tad turpmāk šādu nepatīkamu mirkļu vairs nebūs. Koncertzāles amfiteātrī ir 700 stacionārās sēdvietas un iespēja izvietot vēl 500 papildkrēslus.

 

Jāpiebilst, ka koncertzāles atklāšanas viesiem būs iespēja bez maksas apmeklēt Baltijā lielāko smilšu skulptūru parku, kurā apskatāmi 16 lielformāta smilšu tēlniecības darbi par tēmu antīkā pasaule.

 

Tā ir lielākā šāda veida būve Baltijā. Unikālajai jumta konstrukcijai izmantota lielizmēra liekti līmēta koksne ar vienlaidu garumu līdz 60 metriem, kas kopā ar skaņu rada īpašu atmosfēru. Koncertzāles amfiteātrī ir 700 stacionārās sēdvietas un iespēja izvietot vēl 500 papildkrēslus.

 

Biļetes pieejamas visās “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts.

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē