16.9 °C, 3.4 m/s, 91.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaAtklāta izstāde “Latviskās dvēseles raksti”
Atklāta izstāde “Latviskās dvēseles raksti”
04/03/2018

Piektdien, 9.martā, pulksten 15 Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā atklāta izstāde „Latviskās dvēseles raksti”. Izstāde ir stāsts par Dziesmu un deju svētku tradīcijas attīstību saistībā ar tautas pašapziņas un valsts veidošanos, kā arī par tautas tērpu kā vienu no tautas pašapziņas izteiksmes formām.

Izstādē eksponēti tērpi no Tautas tērpu centra „Senā klēts”, kā arī priekšmeti no Latvijas muzeju krājumiem – fotogrāfijas, etnogrāfiskie un arheoloģiskie priekšmeti un attēli, latviešu rakstu zīmes un informatīvie teksti. Audiovizuālais noformējums atspoguļo dziesmas un dejas nozīmi latviešu dzīves uztverē. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja izdzīvot Dziesmu un deju svētku kopdziedāšanu dažādos laikos, dejas soļa raitumu, kā arī izpētīt latviešu raksta un ornamenta nozīmi un kopsakarības laikā un telpā.

 

Izstādi organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Projekta vadītāja Linda Rubena, mākslinieks Jurģis Krāsons, satura koncepta autori – Valdis Celms un Toms Skābardis. Ekspozīcijas tapšanā palīdzējuši Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejs, Tukuma muzejs, Latvijas Banka un Latvijas Nacionālā bibliotēka.

 

Foto – pašvaldības arhīvs.

 

Informācija sagatavota
Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā