21.8 °C, 3 m/s, 85.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaAtklāta Jelgavas tehnikuma jaunā sporta zāle
Atklāta Jelgavas tehnikuma jaunā sporta zāle
25/09/2020

Piektdien, 25. septembrī, atklāta jaunuzbūvētā Jelgavas tehnikuma sporta zāle, kurā jau mēnesi notiek sporta nodarbības tehnikuma audzēkņiem. “Esam realizējuši ilgi lolotu sapni, iegūstot plašu un mūsdienīgu sporta zāli, kas ir neatverams ieguvums 1020 Jelgavas tehnikuma audzēkņiem. Jau šis mēnesis apliecinājis, ka sporta zāle ir noslogota un jaunieši novērtē šo iespēju,” zāles atklāšanas pasākumā sacīja skolas direktore Janīna Rudzīte, sakot paldies ikvienam, kurš sniedza atbalstu lielā projekta īstenošanā. 

Līgums par sporta zāles būvniecību ar SIA “Reaton LTD” parakstīts 2019. gada jūnijā, bet tā paša gada decembrī jau svinēti zāles spāru svētki un vienā no sienām iemūrēta laika grāmata – vēstījums nākamajām paaudzēm. Bet līdz ar jauno mācību gadu modernā un funkcionālā sporta zāle ir pieejama tehnikuma audzēkņiem. Tehnikuma sporta dzīves organizators Gints Veinbergs norāda, ka jaunā sporta infrastruktūra paver iespēju organizēt divreiz vairāk sportisko aktivitāšu nekā līdz šim. “Savās nodarbībās uzsveru: lai dzīvē sasniegtu pilnību, ir nepieciešama izglītība un fiziskā aktivitāte. Izglītība, jo ikvienam cilvēkam ir jābūt pamatzināšanām, fiziskā aktivitāte, jo tā palīdz veselībai un audzina spēcīgu raksturu,” tā G.Veinbergs.

 

Svinīgajā atklāšanas pasākumā piedalījās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un Valsts izglītības attīstības aģentūras pārstāvji, Jelgavas pilsētas vadība, pilsētas skolu vadība, Jelgavas tehnikuma Konventa pārstāvji, uzņēmēji, kā arī bīskaps Eduards Pavlovskis. Viņš jaunai ēkai deva savu svētību, lai jaunieši jaunajā sporta zālē uzlabotu veselību un traumas iet viņiem secen.  

 

“Jelgava ir pilsēta, kurā sports un sasniegumi tiek vērtēti ļoti augstu, ieguldot līdzekļus arī sporta attīstībā. Tagad arī Jelgavas tehnikuma audzēkņi varēs pilnveidot savas prasmes modernā sporta zālē. Lai vairojas sportiskie panākumi!” norādīja IZM valsts sekretāre Līga Lejiņa. Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš pauda gandarījumu, ka pilsēta ir kļuvusi par vēl vienu sporta zāli bagātāka, un tas ir būtisks ieguldījums pilsētas attīstībā. “Sports – tā ir kustība, nākotne un attīstība. Lai izdodas stiprināt sportiskās uzvaras un ne tikai! Ja esi aktīvs sporta zālē, esi aktīvs arī dzīvē, mācībās, un no šīs aktivitātes tautsaimniecība nākotnē saņems stiprus, gudrus un prasmīgus jaunos cilvēkus,” tā A.Rāviņš.

 

Jelgavas tehnikuma Konventa vadītājs Imants Kanaška uzsvēra, ka šodienas jaunietim ir jābūt kā universālajam kareivim – jāprot izdzīvot nepārtraukti mainīgajos darba tirgus apstākļos. “Ir jāmācās komunicēt, jāpilnveido digitālās prasmes, bet viena no svarīgākajām lietām – jābūt lielai stresa noturībai. Tieši sports un pareizs dzīvesveids ir tas, kas var palīdzēt,” tā I.Kanaška.

 

Kopējā jaunbūves platība ir 960 kvadrātmetri, bet tieši sporta zāle aizņem 642 kvadrātmetrus. Tā ir divreiz lielāka par sporta zāli, kas atrodas Jelgavas tehnikuma galvenajā ēkā. Tāpat jaunajā ēkā ierīkotas trīs ģērbtuves, labierīcības un dušas telpas, kabinets skolotājiem, divas inventāra noliktavas un arī medpunkts.

 

Sporta zāle būvēta ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansiālu atbalstu, īstenojot projektu “Jelgavas tehnikuma sporta zāles jaunbūve un tai piegulošās teritorijas labiekārtošana, 2. kārta”.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē