17.5 °C, 1.7 m/s, 92.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaAtklāta pieteikšanās Brīvo datu virtuālajam hakatonam skolēniem
Atklāta pieteikšanās Brīvo datu virtuālajam hakatonam skolēniem
27/10/2020

Jaunieši, kuri vēlas izmēģināt roku jaunu iedzīvotājiem noderīgu pakalpojumu no atvērtajiem datiem radīšanā, no 3. novembra līdz 3. decembrim aicināti piedalīties Brīvo datu virtuālajā hakatonā skolēniem, informē Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā. Labākie projekti varēs sacensties par balvām.

Hakatona laikā ikviens mentoru vadībā aicināts radīt jaunus sabiedrībai noderīgus pakalpojumus un to prototipus, izmantojot Uzņēmumu reģistra brīvos datus un atvērtos datus, kā arī citu Latvijas un Eiropas Savienības iestāžu atvērtos datus – kopā vairāk nekā 12 000 datu kopas, kā arī kartes, ģeotelpiskos datus un citus datus. Atvērtie dati ir dati mašīnlasāmā formātā, kurus var rediģēt un apstrādāt ar brīvi pieejamām lietojumprogrammām. Brīvie dati ir dati, kas brīvi pieejami lietotājam, bet nav pieejami mašīnlasāmā formātā. 

 

Uzņēmumu reģistrs šī gada sākumā atvēra savā pārziņā esošos 14 ar uzņēmējdarbību saistītos reģistrus. 30 gadu laikā reģistros uzkrātā informācija par uzņēmumiem un organizācijām, kā arī cilvēkiem, kas darbojas uzņēmumu un organizāciju vārdā, kļuva brīvi un bez maksas pieejama ikvienam Uzņēmumu reģistra informācijas tīmekļvietnē info.ur.gov.lv, kā arī valsts informācijas sistēmu savietotājā. Daļa publiski atvērtās informācijas šobrīd ir pieejama arī atvērto datu formātā, un līdz 2021. gada beigām informācijas apjomu atvērto datu formātā plānots papildināt.

 

Brīvo datu virtuālajam hakatonam dalībniekiem jāpiesakās līdz 30. oktobrim. Hakatonam aicinātas pieteikties 10. līdz 12. klašu skolēnu komandas no vispārizglītojošajām, profesionālajām  un interešu izglītības iestādēm. Komandā var būt viens līdz pieci skolēni un viens pilngadīgs eksperts – skolotājs vai vecāks. Ar pasākuma noteikumiem un pieteikšanās kārtību var iepazīties LATA tīmekļvietnē www.lata.org.lv/skolas-2020.

 

Hakatona žūrija noteiks sešas komandas, kuras 3. decembrī cīnīsies par balvām no tādiem sponsoriem kā “Tet”, “HERE Technologies”, “Tieto Latvia” un citiem. Arī labākās komandas eksperts – skolotājs vai vecāks –  iegūs motivējošu balvu.

 

Brīvo datu virtuālo hakatonu skolēniem rīko Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs un Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācija kopā ar partneriem SIA “Tieto Latvia” (TietoEVRY grupas uzņēmums), SIA “Tet”, AS “Latvijas valsts meži”, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Valsts izglītības satura centru.

 

Pasākums tiek organizēts ESF projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” atbalsta ietvaros, projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002. 

 

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija: Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs