17.2 °C, 3.2 m/s, 76 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaAtklātas Pašvaldības operatīvās informācijas centra renovētās telpas
Atklātas Pašvaldības operatīvās informācijas centra renovētās telpas
23/10/2019

22. oktobrī atklātas Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centra (POIC) renovētās kontaktcentra 8787 dispečeru un videonovērošanas telpas. Īstenojot Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam projektu “Civilās aizsardzības sistēmas pilnveidošana Jelgavas un Šauļu pilsētās (C-System)”, renovētas POIC telpas, modernizēta un uzlabota darba vide, izbūvēti ēkas iekšējie un ārējie inženiertīkli, kā arī papildināta ne tikai POIC, bet arī citu operatīvo dienestu materiāltehniskā bāze civilās aizsardzības pasākumu īstenošanai.

Atklājot renovētās telpas, Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš uzsvēra: “Pašvaldības operatīvās informācijas centrs ir vieta, no kuras tiek pārraudzīta pilsētas dzīve. Dispečeru un videonovērošanas inspektoru uzdevums ir novērot, kontrolēt un dot ātrus, precīzus norādījumus citām institūcijām, lai jelgavnieku dzīve pilsētā būtu arvien drošāka. Tāpēc ir būtiski attīstīties un ieviest arvien jaunus risinājumus”.

 

Iepriekš Jelgavas iedzīvotāju bezmaksas atbalsta tālruņa 8787 kontaktcentra dispečeri un Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas videonovērošanas inspektori atradās atsevišķās telpās, kas apgrūtinājis darbu un operatīvu informācijas apmaiņu. Šobrīd darbinieki strādā plecu pie pleca, ik dienu 24/7 režīmā rūpējoties par pilsētas iedzīvotāju drošību – gan risinot dažādus ar pilsētas infrastruktūras bojājumiem saistītus jautājumus, gan sniedzot atbalstu operatīvajiem dienestiem un palīdzot ne tikai kārtības nodrošināšanā, satiksmes plūsmas koordinēšanā, bet arī likumpārkāpumu atklāšanā.

 

Apvienotajā kontaktcentra un videonovērošanas centra telpā uzstādīti astoņi jauni ekrāni, kas ir energoefektīvāki, un tajos iespējams palielināt attēlu, līdz ar to uzlabojas pilsētas videonovērošanas kvalitāte. Uzlabota arī POIC telpu apskaņošanas sistēma un ieviesti jauni risinājumi zvanu centrā. Būtiska POIC funkcija ir arī nodrošināt atgriezenisko saikni starp iedzīvotājiem un pašvaldību.

 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ieguvis kvadraciklu, lai varētu dzēst liesmas vietās, kur nav iespējams piekļūt ar autotransportu. Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas bāzi papildinājusi laiva, kas piemērota plūdu situācijās, jo ar to var pārvietoties pa 20–30 centimetrus seklu ūdeni, savukārt POIC rīcībā ir arī drons, kas tiek izmantots dažādu objektu, teritoriju un situāciju apsekošanā.

 

Pilnveidojot civilās aizsardzības sistēmu, tehnoloģiski uzlabota sēžu zāles tehniskā bāze, iegādāta arī protokolēšanas sistēma, projektēts un pēc pasūtījuma izgatavots Latvijā pirmais un pagaidām vienīgais mobilais datu pārraides punkts, kas nodrošina pilnvērtīgu informācijas tehnoloģiju izmantošanas iespēju ārkārtējos gadījumos lauka apstākļos ar iespēju veikt jebkādu datu pārraidi no notikuma vietas uz civilās aizsardzības komisijas sēžu zāli, tajā skaitā videostraumēšanu no bezpilota lidaparāta. Šie papildinājumi ir sevišķi būtiski tieši civilās aizsardzības nodrošināšanā.

 

Jelgavnieku uzticība POIC pēdējos gados ir augusi. 2013. gadā saņemti apmēram 7000 zvanu, pērn skaits bija gandrīz dubultojies – saņemti ap 13 000 zvanu. Projekta gaitā uzlabota interaktīvās kartes darbība, ļaujot iedzīvotājiem ērtāk komunicēt ar pašvaldību par pamanītajām nepilnībām vai bojājumiem pilsētvidē, sekot līdzi plūdu apdraudējuma iespējamībai, pārlūkot satiksmes ierobežojumus un to apbraucamos ceļus, kā arī pieteikties iedzīvotāju agrīnai apziņošanai ārkārtējās situācijās. Interaktīvā karte pieejama vietnē karte.jelgava.lv.

 

Kopējais budžets projekta realizācijai – 448 480,36 eiro, tostarp 250 094,73 eiro Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, 14 711,46 eiro valsts budžeta dotācija un 183 674,17 eiro Jelgavas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē