16.2 °C, 2 m/s, 84.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAtklāts pārbūvētais slimnīcas korpuss
Atklāts pārbūvētais slimnīcas korpuss
21/06/2019

Jelgavas pilsētas slimnīcā noslēgušies C korpusa rekonstrukcijas darbi un vasaras saulgriežos telpas atklātas. Jau nākamnedēļ pakāpeniski sāksies pārvākšanās process. Slimnīca nodota ekspluatācijā 1970. gadā un komunikācijas, tostarp ūdensvads, kanalizācija un apkure bija nolietojušās. Tagad nodaļas C korpusā ir pārbūvētas atbilstoši mūsdienu vajadzībām, uzlabojot ne vien apstākļus pacientiem, bet arī darba vidi mediķiem.

“Jūs esat varonīgi izturējuši remontu. Remonts vienmēr ir ļoti sarežģīts, jo jāatbrīvo telpas un tajā pašā laikā jānodrošina pakalpojumi pilsētniekiem. Ja pacientam sāp kāja vai vēders, viņu neinteresē tas, ka ir remonts, jo viņš grib saņemt palīdzību. Lai labi kalpo jaunās telpas un iekārtas, taču jāatceras, ka telpas bez cilvēkiem ir nederīgas. Lai prieks strādāt sakārtotā vidē”, atklāšanā sacīja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

 

 

C korpuss bija pēdējais no nerekonstruētajiem slimnīcas korpusiem. Tā renovācija, līdzīgi kā iepriekš, notika veicot būvdarbus vienlaicīgi piecos ēkas stāvos. Neskarts palika vien operāciju bloks 6. stāvā, kas atjaunots jau iepriekš.

 

 

Viens no korpusa rekonstrukcijas lielākajiem izaicinājumiem bija Uzņemšanas nodaļa, kas būvdarbu gaitā piedzīvojusi lielākās pārmaiņas. Uzņemšanas nodaļā vēršas vidēji 80–90 cilvēki diennaktī un turpmāk šī slimnieku plūsma nodaļā būs sadalīta. Akūtie pacienti, kurus atvedīs Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi, tiks nodoti ārstiem caur tam speciāli izbūvētu garāžas nodalījumu. Savukārt ambulatorie pacienti, kuri slimnīcā ieradīsies patstāvīgi, tiks uzņemti atsevišķā telpā, ienākot pa citām durvīm.

 

Tāpat jaunizbūvētajā Uzņemšanas nodaļā pieejama modernizēta neatliekamās palīdzības sniegšanas telpa, observācijas palāta, kur vajadzības gadījumā slimnieku var novērot diennakti pirms stacionēšanas vai palaišanas mājās, telpas slimnieku apskatei, izolators gadījumiem, lai liegtu kontaktu ar citiem pacientiem, ja ir aizdomas par infekcijas slimnieku, kā arī dekontaminācijas telpa. Domājot par mediķu ērtībām, nodaļā nodrošinātas garderobes un atpūtas telpas personālam.

 

Jelgavas slimnīcas C korpusa rekonstrukcijai piešķirti 2,15 miljoni eiro, savukārt pārējie līdzekļi ir pilsētas slimnīcas līdzfinansējums.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota 

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē