20.4 °C, 1.8 m/s, 68.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPašvaldībaAtklāts vides objekts “Laika rats 100”
Atklāts vides objekts “Laika rats 100”
04/05/2018

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 28. gadadienu, 4.maijā skvērā starp Jāņa Asara un Lielo ielu atklāts tēlnieka Kārļa Īles veidotais vides objekts “Laika rats 100”, kas simboliski iezīmē katru mūsu valsts pastāvēšanas gadu.

“Paldies cilvēkiem, kas ar savu darbu izveidojuši šo vides objektu. 4. maijs ir laiks, kad atskatāmies pagātnē un raugāmies nākotnē. Brīvība mums netiek dota – tā ir jāizcīna. Lai šī brīvības sajūta katrā no mums mājo dziļi un stipri, jo neatkarība nenāk no ārienes – tā aug mūsos,” uzrunājot klātesošos, sacīja Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. Viņš vēlēja, lai šis vides objekts mums visiem ir cienījams un mīļš.

Vides objektu «Laika rats 100» svinīgi atklāja A.Rāviņš un Kultūras ministrijas Valsts sekretāra vietniece Latvijas valsts simtgades jautājumos Selga Laizāne.

Jāatgādina, ka «Laika ratu 100» veido desmit stilizēti cilvēku tēli, un katrs no tiem uz galvas balsta desmit akmeņus, kas simbolizē Latvijas valsts gadus. Uz cilvēku tēliem iegravēti katras valsts desmitgades nozīmīgākie notikumi Jelgavas kontekstā, bet otrpus vides objekta tēliem ikviens varēs ieraudzīt savu atspulgu.

 

Vairāk par “Laika ratu 100” šeit.

 

Foto – pašvaldības arhīvs.

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē