22.8 °C, 3 m/s, 55.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaAtpūtas un izklaides iespējas Jelgavā Ledus skulptūru festivāla laikā
Atpūtas un izklaides iespējas Jelgavā Ledus skulptūru festivāla laikā
08/02/2018

No 9. līdz 11.februārim 20.Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla laikā Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina apskatīt ievērojamākos tūrisma objektus, baudīt aktīvu atpūtu visai ģimenei un doties apciemot savvaļas zirgus sniegotajās palienu pļavās, informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

Ledus skulptūru festivāla laikā aicinām iepazīt lielāko baroka pili Baltijā – Jelgavas pils, kas lai arī šobrīd piedzīvo vērienīgus fasādes rekonstrukcijas darbus un iekštelpu remontu, pieejama apmeklētājiem arī festivāla laikā. Jelgavas pils muzejs būs atvērts 9.februārī no pulksten 9.00 līdz pulksten 18.00, bet 10. un 11.februārī no pulksten 11.00 līdz pulksten 18.00. Īpaša iespēja arī apmeklēt Kurzemes un Zemgales hercogu kapenes – vienas no nedaudzajām valdnieku dinastiju apbedījumu vietām pasaulē ar 30 sarkofāgiem un apbedījumu tērpu ekspozīciju. Kapenes Jelgavas pilī ziemas sezonā ierasti ir slēgtas, bet būs atvērtas festivāla laikā 10. un 11.februārī no pulksten 11.00 līdz pulksten 18.00.

 

Pagarināts darba laiks festivāla laikā Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornim, kur ikviens interaktīvajās ekspozīcijās var iepazīt Jelgavas vēsturi un apskatīt pilsētas panorāmu no skatu laukuma vai apmeklēt franču restorānu ar unikālu interjeru – torņa pulksteņa ciparnīcām. Tornī īpaši Ledus skulptūru festivāla tēmai veltīta latviešu keramiķu – Sanitas Ābelītes, Artas Baltās, Elīnas Titānes, Ilzes Emses-Grīnbergas lielformāta keramikas un porcelāna izstāde “Sapņi. Keramika”. Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa darba laiks 9. un 10.februārī no pulksten 10.00 līdz pulksten 22.00, bet 11.februārī no pulksten 11.00 līdz pulksten 20.00.

 

Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs 9. un 10.februārī būs atvērts no pulksten 10.00 līdz 22.00 un 11.februārī no pulksten 10.00 līdz 20.00. Papildus pastāvīgajai ekspozīcijai, muzejā apskatāmas vairākas izstādes – Baltvācu mākslinieku darbi no galerijas “Rios Art” , izstāde “LR Pilsoņu Kongress – 25″ un izstāde “Šie vērtīgie sīkumi” ar Daiņa Matīsa uzpirksteņu kolekciju. Tāpat interesenti tiks gaidīti sestdien, 10.februārī no pulksten 11.00 līdz 15.00 uz “Ģimenes diena muzejā”, kuras laikā skatoties fotogrāfijas, varēs iepazīties ar lielo un mazo jelgavnieku ikdienas gaitām pirms 100 gadiem.

 

Festivāla laikā aicinām apmeklēt arī Ā.Alunāna memoriālo muzeju, kur joprojām mīt latviešu teātra tēva Ādolfa Alunāna gars un apskatāma Natālijas Nemņaševas zīmējumu izstāde “Štrihs”. Muzejs būs atvērts visas festivāla dienas no pulksten 11.00 līdz 20.00. Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcijā iespējams izzināt Jelgavas dzelzceļa vēsturi un apskatīt dažādus ar dzelzceļu saistītus eksponātus no senākiem laikiem līdz mūsdienām. Ekspozīcija apskatāma 9. un 10.februārī no pulksten 10.00 līdz 17.00.

 

Aktīvās atpūtas cienītājiem iesakām doties pastaigā uz salas aiz Jelgavas pils applūstošajās Lielupes palienes pļavās, kur arī ziemā ganās vairāk kā 70 savvaļas zirgu, kuri pārstāv sugu, kāda Eiropā dzīvoja pirms tūkstošiem gadu. Zirgi šobrīd atrodas pavisam tuvu pilsētai un ir sasniedzami pastaigā ar kājām. Iespēja festivāla laikā apskatīt apsnigušo dabas liegumu, dodieties pastaigā kājām individuāli vai vides gida vadībā ar viņa apvidus auto, uzzinot interesantus faktus par salu un savvaļas zirgu ikdienu (ekskursijām var pieteikties pa tālruni +371 20264343).

 

Vairāk informācijas par tūrisma iespējām Jelgavā un apkārtnē var iegūt www.visit.jelgava.lv un Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā, Akadēmijas ielā 1 (Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa 1.stāvā), telefons 63005447.

 

Foto – Zane Grava.

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē