23.2 °C, 3 m/s, 62.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAtputekļošanas līdzeklis nav kaitīgs mājdzīvniekiem
Atputekļošanas līdzeklis nav kaitīgs mājdzīvniekiem
02/06/2020

Vai “CC Road” līdzeklis, kas tiek kaisīts, lai atputekļotu pilsētas grantētās ielas, nav kaitīgs mājdzīvniekiem, kuri dodas pastaigās pa atputekļotajām ielām, – šāds jautājums saņemts no kāda lasītāja. Iestādē “Pilsētsaimniecība” uzsver, ka šis līdzeklis sastāv no kalcija hlorīda un tas nav kaitīgs dzīvniekiem.

“Šis ceļu atputekļošanas līdzeklis pasaulē diezgan plaši tiek izmantots zemes ceļu apstrādei, lai apslāpētu ceļa putekļus un nostiprinātu ceļa seguma virsmu. Šīs vielas izmantošana ceļu apstrādei ievērojami samazina veselības riskus, kas saistīti ar ceļa putekļu regulāru ieelpošanu,” norāda “Pilsētsaimniecības” ielu ekspluatācijas inženieris Edgars Rubenis, papildinot, ka kalcija hlorīds viegli absorbē mitrumu un to plaši izmanto gan rūpniecībā, gan medicīnā, gan arī kā pārtikas piedevu. “Pēc “CC Road” līdzekļa kaisīšanas iela tiek mitrināta, lai materiāls izkustu un iesūktos grants ceļa virsmā, līdzsvarojot mitruma līmeni tā, ka mitrums paliek ceļa augšējā slānī un iela neput. Diennakts laikā tas jau ir iesūcies zemē,” stāsta E.Rubenis.

 

Viela nekairina ādu, tomēr var radīt nopietnu acu kairinājumu, ja nonāk acīs, un tas attiecas gan uz cilvēkiem, gan dzīvniekiem. “Protams, ja dzīvnieks iekāps kaudzē, kurā izbērts lielāks daudzums “CC Road” materiāla, tas var radīt īslaicīgu kairinājumu ķepām, tāpat saimnieki aicināti uzmanīt savus četrkājainos draugus, lai tie neēd šo materiālu,” papildina E.Rubenis.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē