15.2 °C, 1 m/s, 86.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAtrasties uz ledus ir bīstami!
Atrasties uz ledus ir bīstami!
23/12/2020

Driksas upes un Lielupes krastos, kā arī pie Zvaigžņu dīķa uzstādītas brīdinājuma zīmes ar informāciju, ka atrasties uz ledus ir bīstami dzīvībai un ārkārtas gadījumu tālrunis 112, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde Pilsētsaimniecība, aicinot būt atbildīgiem un rūpēties par savu un līdzcilvēku drošību.

Lielākā bīstamība uz ledus ir ziemas sākumā, kad ledus kārta vēl nav izveidojusies pietiekami bieza. Tomēr arī ziemā, kad ledus ir kļuvis biezs, ir vietas, kur ūdenstilpes neaizsalst. Tās ir vietas, kur ūdenskrātuvēs ietek siltāks rūpnieciski izmantots ūdens, upju grīvās un sašaurinājumos, kuģošanas ceļos, zem tiltiem, zvejnieku izcirsto āliņģu vietās. Ledus izturību mazina arī iesalušas niedres, krūmi vai citi priekšmeti.

Operatīvie dienesti aicina iedzīvotājus būt vērīgiem un ziņot par bērniem un pusaudžiem, kuri staigā pa ledu. Pašvaldības policijai var ziņot pa tālruni 8550, kā arī informāciju var nodot Pašvaldības operatīvās informācijas centram pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.

Jāatgādina, ka aizvadītajā nedēļā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ugunsdzēsēji glābēji izglāba Driksas ledū ielūzušu suni.

Vietas, kur izvietotas brīdinājuma zīmes

Foto: Jelgavas pilsēta un “Pilsētsaimniecība”

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē