20.9 °C, 1.2 m/s, 92.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSatiksmeĀtruma kontroles maratonā Valsts policijas Jelgavas iecirkņa apkalpojamā teritorijā fiksē 21 pārkāpumu
Ātruma kontroles maratonā Valsts policijas Jelgavas iecirkņa apkalpojamā teritorijā fiksē 21 pārkāpumu
22/04/2021

Aizvadīts Eiropas ceļu policijas tīkla ROADPOL organizētais “24 stundu ātruma kontroles maratons”, kurš sākās vakar, 21. aprīlī, sešos no rīta un beidzās šorīt, 22. aprīlī. Tā laikā likumsargi Zemgales reģiona apkalpojamā teritorijā kopumā sākuši 168 adminstratīvo pārkāpumu procesus, tostarp fiksējot 21 pārkāpumu Jelgavas iecirkņa apkalpojamā teritorijā, informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Papildu tam, ka policija arī ikdienā kontrolē gan atļautā braukšanas ātruma, gan citu ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu, šādā akcijā tiek pievērsta īpaša uzmanība tam, lai autovadītāji ievērotu braukšanas ātrumu. Kopumā 24 stundās fiksēts 551 ātrumpārkāpums, kas ir vismaz divas reizes vairāk nekā ikdienā, kad vidēji tiek fiksēti 200 ātrumpārkāpēji. Kā skaidro Valsts policijā, tas norāda, ka daudzu autovadītāju attieksme pret ceļu satiksmes drošību nav uzlabojusies, un viņi ar savu rīcību apzināti apdraud gan savu, gan apkārtējo drošību.

 

Šīs akcijas laikā likumsargi Zemgales reģiona apkalpojamā teritorijā kopumā sākuši 168 adminstratīvo pārkāpumu procesus, tai skaitā 21 Jelgavas iecirkņa apkalpojamā teritorijā, 31  Jēkabpils, 43 – Aizkraukles, 19  Bauskas, 32  Tukuma un 22  Dobeles iecirkņa apkalpojamā teritorijā.

 

Papildu pārkāpumiem, ko fiksējuši likumsargi, arī ar fotoradariem šajās 24 stundās ir fiksēts ļoti liels pārkāpumu skaits ­– ar stacionārajiem fotoradariem pieķerti 1124 pārkāpēji, savukārt ar pārvietojamiem – 179.

 

Lai gan “24 stundu ātruma kontroles maratons ir noslēdzies”, vēl līdz pat nedēļas beigām, 25. aprīlim, Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp Latvijā, norisināsies Eiropas ceļu policijas tīkla ROADPOL organizētā akcija “Atļautā braukšanas ātruma kontroles nedēļa”, kuras laikā visā valsts teritorijā Valsts policija īpaši pievērš uzmanību atļautā braukšanas ātruma kontrolei, lai atturētu transportlīdzekļu vadītājus no pārgalvīgas un pārlieku ātras braukšanas.

 

Valsts policija atgādina, ka atļautais braukšanas ātrums, kā arī citi ceļu satiksmes noteikumi jāievēro ne tikai šādu akciju laikā, bet arī ikdienā, jo ikviena ceļu satiksmes dalībnieka rīcība ir būtiska drošai ceļu satiksmei kopumā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija: Valsts policija