23.3 °C, 2.7 m/s, 54.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsĀtrumlaivu braucējam 2. vieta
Ātrumlaivu braucējam 2. vieta
13/07/2020

2020. gada sezonu sagaidījuši arī ūdens motosporta pārstāvji, kuri 11. jūlijā Alūksnē tikās Latvijas atklātā čempionāta 1. posmā. Jelgavas kluba “Paisums” braucējs Mārtiņš Lauss tajā izcīnīja 2. vietu laivu klasē “RN2000”.

“Nu tad beidzot esam atgriezušies trasē! Ar jaunu tehniku, jauniem atbalstītājiem, un esam tikuši pie 2. vietas. Nav slikti sākumam,” savu startu vērtē sportists, precizējot, ka sacensībās startēja ar jaunu laivu (Mārtiņš to uzbūvēja pats), tāpēc lielākā uzmanība aizgāja tam, lai pie tās pierastu. Arī laikapstākļi nebija ļoti vēlīgi – samērā stiprais vējš manāmi apgrūtināja sportistus.

 

“RN2000” klasē startēja četri braucēji, tostarp arī jelgavnieks Jānis Simanovs, kurš gan pārstāv klubu “Motosport 77 Aizkraukle”. Pirmajos divos braucienos Jānis bija līderis, bet pēdējā braucienā viņu piemeklēja tehniskas ķibeles un sportistam nācās samierināties vien ar 4. vietu.

 

Sacensībās “GT30” laivu klasē, pārstāvot klubu “W4 Jūrmala Racing Team”, startēja un 6. vietu izcīnīja Jelgavas sportists Jānis Zarečņevs.

 

Nākamais starts ūdens motosportistiem plānots 24.–26. jūlijā Tallinā, kur notiks Baltijas čempionāts un vienlaikus arī Latvijas atklātā čempionāta 2. posms.

 

Jāpiebilst, ka Latvijas čempionāta 4. posms ieplānots 30. augustā Jelgavā.

 

 

Foto: no M.Lausa personīgā arhīva