15.2 °C, 2.9 m/s, 73.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsĀtrumlaivu braucēji sakuļ Lielupi
Ātrumlaivu braucēji sakuļ Lielupi
31/08/2020

Ar posmu Jelgavā noslēdzies Latvijas atklātais čempionāts ūdens motosportā. Summējot visu četru aizvadīto posmu rezultātus, jelgavnieks Mārtiņš Lauss no kluba “Paisums” sezonu noslēdz 3. vietā.

30. augustā Jelgavā, Lielupē starp auto un dzelzceļa tiltiem, notika Latvijas atklātā čempionāta ūdens motosportā pēdējais posms, kas pulcēja 48 braucējus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Sportisti sacentās vairākās laivu klasēs.

Starp dalībniekiem bija arī divi pašmāju kluba “Paisums” pārstāvji – Mārtiņš Lauss laivu klasē “RN 2000” Jelgavas posmā izcīnīja 2. vietu un visa čempionāta kopvērtējumā šosezon ir trešais. “Uzskatu, ka mani starti Lielupē bija veiksmīgi – visos trīs braucienos finišēju otrais. Tiesa, trešajā braucienā bija avārija, tomēr man pēc tās bija iespēja turpināt sacīkstes un izdevās nosargāt otro pozīciju,” stāsta M.Lauss.

Otrs kluba “Paisums” pārstāvis Valdis Kuķalks startēja laivu klasē “FRN 1000”. Viņš Jelgavas posmā izcīnīja 4. vietu un arī čempionāta kopvērtējumā ir ceturtais.

Jāpiebilst, ka sacensībās piedalījās arī jelgavnieks Jānis Simanovs, kurš gan tagad pārstāv Aizkraukles klubu “Motorsport 77”. Jānis laivu klasē “RN 2000” Jelgavā uzvarēja un čempionāta kopvērtējuma ir otrais.

Jau ierasti Jelgavā laivu klasē “GT 15” uzvarētājam tika pasniegts ceļojošais Jāņa Millera kauss, ko šogad atkārtoti izcīnīja Nils Slakteris.

Ūdens motosporta leģenda jelgavnieks Jānis Millers (1946–2018) ir ne tikai Padomju Savienības un Latvijas mērogā titulēts sportists (pēdējais Latvijas čempiona tituls izcīnīts 1999. gadā), bet arī ātrumlaivu un katamarānu būvētājs – pirmo sporta laivu “MA 250” viņš uzbūvēja 1962. gadā, ar viņa būvētām laivām sportisti guvuši panākumus dažāda mēroga sacensībās un tāpat ar viņa būvētu laivu brauca valgundnieks Kārlis Degainis, kad 2018. gadā sacensībās Jelgavā izcīnīja pirmo Jāņa Millera ceļojošo kausu “GT 15” klasē, vēstīts Latvijas Ūdens motosporta federācijas mājaslapā.

J.Millers bija īsts ūdens motosporta entuziasts. 1973. gadā Jānis Jelgavas “Lauktehnikā”, kur strādāja par autovadītāju, nodibināja ūdens motosporta sekciju un kļuva par tās vadītāju un treneri. Viņa vadībā komanda izcīnījusi ne vienu vien godalgu. Vēlāk ar ūdens motosportu sāka nodarboties arī Jāņa topošā sieva Anna Kolosova (vēlāk – Millere), dēls Lotārs un arī mazmeita Ieva.

Jāpiebilst, ka ūdens motosporta sacensības Jelgavā notiek kopš 1959. gada.

Foto: Jelgavas pilsēta