18.7 °C, 5.8 m/s, 83.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsĀtrumlaivu pilots Mārtiņš Lauss Latvijas čempionāta posmā piedzīvo kritienu
Ātrumlaivu pilots Mārtiņš Lauss Latvijas čempionāta posmā piedzīvo kritienu
18/07/2022

Aizvadītajā nedēļas nogalē Alūksnē norisinājās Latvijas ātrumlaivu čempionāta 2. posms. Vienīgais Jelgavas kluba Paisums pārstāvis Mārtiņš Lauss piedzīvoja kritienu un sacensības noslēdza bez rezultāta.

M.Lauss startēja laivu klasē “RN 2000”. Katram braucējam bija jāveic trīs braucieni. “Pirmajā braucienā sīvā cīņā es ieguvu 3. vietu. Otrā brauciena otrajā aplī jutu, ka laiva uz kaut kā uzsitas. Vadāmība kļuva slikta, un līkumā, griežoties pie bojas, apmetos otrādi, bet, paliekot uz ūdens pareizā pozīcijā, ar pārsisto laivu spēju aizbraukt līdz krastam. Kad izlīdu ārā, laiva apgāzās otrādi un nogrima. No otra ezera krasta bija jāatved glābējlaiva un jāvelk ārā,” par piedzīvoto Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” pastāstīja M.Lauss. Viņš piebillda, ka zaudējumi ir lieli un laiva tagad jālabo, bet vienlaikus pauda cerību to izdarīt jau līdz nākamajam Latvijas čempionāta posmam 6. augustā Aizkrauklē.

 

Jāpiebilst, ka sacensībās startēja arī jelgavnieks Jānis Simanovs, kurš pārstāv Aizkraukles klubu “Motorsport77”. Viņš laivu klasē “RN 2000” izcīnīja uzvaru.

 

Foto: no sportistu personīgā arhīva