24.8 °C, 2.7 m/s, 76.5 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaAtsākas semināru cikls “Gudro vecāku skola”
Atsākas semināru cikls “Gudro vecāku skola”
20/01/2021

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) turpina Gudro vecāku skolas bezmaksas semināru ciklu, uzmanību veltot dažādu vecumposmu bērnu uzvedībai un problēmām. Nodarbības reizi mēnesī no janvāra līdz martam notiks “Zoom” platformā, un tām iepriekš jāpiesakās.

Kā informē ZRKAC Tālākizglītības nodaļas vadītāja Astra Vanaga, šā gada pirmais Gudro vecāku skolas seminārs “Ideju darbnīca vecākiem. Jautrības un prieka formulas ģimenē” notiks 25. janvārī pulksten 18. To vadīs pedagoģe resursa “Uzvedība.lv” vadītāja Līga Bērziņa, un seminārā tiks runāts par vienkārša prieka veidošanas formulu ģimenē – smiekliem un jautrību. Vecāki iepazīsies ar sensorajām spēlēm – kāpēc tās ir svarīgas jūtīgiem bērniem, kā spēles un rotaļas palīdz risināt saskarsmes un sadarbības problēmas ģimenēs, kurās ir bērni ar lielu vecuma starpību vai brāļi un māsas, kuri bieži strīdas. L.Bērziņa dalīsies piemēros, kā vecākiem ar aktivitāšu palīdzību mācīt problēmu risināšanas prasmes un iesaistīt bērnus ģimenes ikdienas darbos, kādas aktivitātes izmantot trauksmes mazināšanai un klusuma uzturēšanai.

 

Savukārt 15. februārī pulksten 18 notiks Gudro vecāku skolas otrais seminārs “Impulsīvs pusaudzis un mierīgāka ikdiena – kā to panākt?”, kuru arī vadīs L.Bērziņa. Seminārā tiks runāts par to, kas ir impulsivitāte un kā tā veidojas, kā veidot sarunas ar jaunieti, kā viņu nomierināt un arī vecākiem saglabāt mieru spriedzes situācijās. Interesenti varēs uzzināt, kā atšķirt impulsīvu uzvedību no opozicionāras, kas raksturīga pusaudžu vecumposmam. Tāpat tiks apskatīti jautājumi, kā organizēt pusaudža ikdienu, lai veidotu mierīgāku un vienkāršāku vidi, jo tā ietekmē savstarpējo attiecību dinamiku vecāku un pusaudžu starpā.

 

Dalībai seminārā obligāti iepriekš jāpiesakās, jo vietu skaits ir ierobežots. Pieteikties var, aizpildot anketu mājaslapā www.zrkac.lv, sadaļā “Vecākiem. Papildu jautājumus var uzdot pa e-pastu astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv. Iepriekšējie Gudro vecāku skolas semināra ieraksti, kā arī virkne citu izglītojošu lekciju videoarhīvā var skatīt ZRKAC mājaslapas sadaļā “Video galerija” un “Youtube”.

 

Semināru cikls tiek īstenots projekta “Veselības veicināšana Jelgavā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/085) gaitā.

 

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē