18.9 °C, 1.6 m/s, 83.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAtsāks kursēt pilsētas 9., 14. un 16. maršruta autobusi
Atsāks kursēt pilsētas 9., 14. un 16. maršruta autobusi
09/06/2020

SIA “Jelgavas autobusu parks” (JAP) informē, ka no 10. jūnija atsāks kursēt pilsētas 9., 14. maršruta autobusi, kā arī 16. maršruta autobuss izpildīs ne tikai rīta un vakara, bet arī dienas reisus, kas ārkārtējās situācijas laikā tika slēgti. Līdz augusta beigām gan vēl būs slēgts pilsētas sabiedriskā transporta 6. un 18. maršruts, tāpat, ņemot vērā pasažieru skaita kritumu, pagaidām netiks atjaunoti ārkārtējās situācijas laikā slēgtie 24 mikroautobusu reisi uz Rīgu un atpakaļ, kā arī 18 reisos maršrutā Jelgava–Rīga–Jelgava turpinās kursēt lielas ietilpības autobuss.

JAP Pārvadājumu nodaļas vadītājs Gatis Dūmiņš skaidro, ka atbilstoši VSIA “Autotransporta direkcija” rekomendācijai, lai gan ārkārtējā situācija valstī tiks atcelta, reģionālajos maršrutos ierobežojumi saglabāsies līdz 31. augustam. “Šobrīd joprojām ir būtisks pasažieru skaita kritums gan starppilsētu, gan pilsētas pārvadājumos. Salīdzinājumā ar marta sākumu, pirms tika izsludināta ārkārtējā situācija, tas sarucis gandrīz uz pusi, līdz ar to šobrīd nav ekonomiski izdevīgi atjaunot slēgtos starppilsētu reisus. Tas nozīmē, ka līdz jaunajam mācību gadam neatjaunosim 24 reisus uz Rīgu un atpakaļ,” skaidro G.Dūmiņš. Vasarā JAP arī turpinās ārkārtējās situācijas laikā ieviesto kārtību, proti, lai nodrošinātu lielāku distanci starp pasažieriem, mikroautobusi, kas kursē uz Rīgu, joprojām tiks aizstāti ar lielas ietilpības autobusiem.

 

Taču pēc iedzīvotāju lūguma uzņēmums 10. jūnijā atjaunos pilsētas autobusu kustību 9. un 14. maršrutā, kā arī 16. maršruta autobuss izpildīs visus reisus. “Pagaidām nolemts neatjaunot autobusu kustību 6. maršrutā, pēc kura galvenokārt pieprasījums ir mācību gada laikā, jo ar to var nokļūt deju centrā “Cukurfabrika”, kā arī 18. maršrutā Meiju ceļš–Ozolnieku vidusskola, kuram ir alternatīva – 1. maršruta autobuss,” stāsta G.Dūmiņš, norādot, ka šajos maršrutos kustība tiks atjaunota, vadoties pēc situācijas. Viņš pieļauj, ka tas notiks ne agrāk kā mācību gada sākumā.

 

Pasažieriem gan jāņem vērā, ka nav atcelti drošības pasākumi sabiedriskajā transportā, lai mazinātu Covid-19 izplatīšanās risku. Tas nozīmē, ka joprojām sabiedriskajā transportā obligāti ir jālieto mutes un deguna aizsegs – sejas maska, respirators, šalle vai lakats. G.Dūmiņš akcentē: kaut arī ārkārtējā situācija atcelta, vīruss nekur nav pazudis, tādēļ, domājot par kopējo drošību, ir jāievēro noteikumi. Tāpat pasažieriem lūgums autobusa salonā, ja tas iespējams, vispirms ieņemt sēdvietas pamīšus, ievērojot savstarpēju distanci, un tikai pēc tam aizņemt pārējās brīvās sēdvietas. 

 

Jāatgādina, ka 22. jūnija darba diena ir pārcelta uz sestdienu, 13. jūniju. Līdz ar to sestdien, 13. jūnijā, Jelgavas pilsētas sabiedriskais transports, kā arī JAP starppilsētu izpildītie reisi kursēs pēc darbdienas saraksta. Precīzs pilsētas autobusu kursēšanas grafiks pieejams uzņēmuma mājaslapā www.jap.lv, bet starppilsētu kursēšanas grafiks – vietnē www.1188.lv.    

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē