19.5 °C, 3.1 m/s, 50.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaAtver jau četrpadsmito “Zemgales vācelīti”
Atver jau četrpadsmito “Zemgales vācelīti”
13/09/2020

13. septembrī, Dzejas dienu nedēļas izskaņā, Jelgavas kultūras namā norisinājās jau 14. dzejas kopkrājuma “Zemgales vācelīte” atvēršanas svētki. Šogad tajā publicēti 37 autoru darbi par dažādām tēmām, visvairāk izceļot tieši pārdomas par dzīvi un cilvēku savstarpējām attiecībām pandēmijas laikā.

Krājums jau 14. gadu top Jelgavas Latviešu biedrības dzejas kluba “Pieskāriens” paspārnē un tajā publicēti gan ilggadēju autoru, gan jauno dzejnieku darbi. Visos 14 krājumos publicējušās autores Rasma Urtāne, Brigita Kārkliņa, Sarmīte Gausiņa-Elksne, Ināra Gaile, Mairita Ķērpe-Dūze un Vera Roķe. Savukārt šogad pirmoreiz krājumā publicēti Ainas Gerutes, Elitas Ābeles, Irēnas Ščeglovas, Paulas Klegeres-Dortānes un Rēzijas Annas Jasevičas dzejoļi.

 

Kopkrājuma sastādītāji atvēršanas svētku pasākumā veltīja pateicības vārdus tā ilggadējiem atbalstītājiem, tostarp Jelgavas pilsētas pašvaldībai, pašvaldības iestādei “Kultūra”, pilsētas bibliotēkai, Sabiedrības integrācijas pārvaldei un Jelgavas izglītības pārvaldei. Savukārt krājuma autorus un sastādītājus sveica Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne, uzsverot, ka publicētie autori veido vēsturi, jo, lasot šo krājumu, ikviens varēs ieskatīties 2020. gada notikumos un sajūtās caur dzejnieku rakstītajām rindām.

Pasākumā ar lasījumiem uzstājās dzejoļu autori, bet muzikālu sveicienu klātsošajiem veltīja Jelgavas novada Līvbērzes pagasta vokālā grupa “Sapņu lidojums”, dzejniece un dziedātāja Ingūna Lipska ar skolēniem, kā arī jaunā izpildītāja R.A.Jaseviča.

 

Līdz ar krājuma atvēršanu grāmatas eksemplāri tika nodoti Jelgavas pilsētas bibliotēkai un tās filiālēm, kur ikviens varēs iepazīties ar šāgada Zemgales dzejnieku veikumu. Tāpat kopkrājumu var iegādāties Jelgavas Latviešu biedrībā Lielajā ielā 13–15.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē