-5.9 °C, 3.1 m/s, 88.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAtvērto durvju dienā tiksies topošie LLU studenti
Atvērto durvju dienā tiksies topošie LLU studenti
06/03/2009

27.martā no plkst. 9 līdz 16 durvis vērs Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) un deviņas tās fakultātes, aicinot visus zinātkāros skolēnus iegūt augstāko izglītību Jelgavā.

Kā ziņo LLU profesiju izvēles konsultante Laura Juzupe, studenti un mācībspēki fakultāšu stendos topošos studentus Jelgavas pilī (Lielajā ielā 2) gaidīs no plkst. 9 līdz 16. Paralēli notiks ekskursijas uz fakultātēm, kā arī bibliotēkas un Sporta nama apmeklējums. Apmeklētājus sagaidīs princis, kurš neļaus apmaldīties pils gaiteņos un informēs par dienas iespējām. Jaunieši saņems informatīvus materiālus par studiju programmām un uzņemšanas noteikumiem, kā arī žurnāla „Plēsums” speciālizlaidumu, kas gatavots tieši skolēniem. Būs iespēja noskatīties filmu par Jelgavas pili un studijām, apmeklēt LLU Muzeju un Kurzemes hercogu kapenes, savukārt LLU Zirgkopības mācību centrā „Mušķi” – apskatīt zirgus. Transports uz Veterinārmedicīnas fakultāti un „Mušķiem” būs nodrošināts. Pasākumā piedalīsies arī LLU Studentu pašpārvalde un Jauno Zemnieku klubs.

„Atvērto durvju dienā topošie studenti varēs iepazīties ar augstskolu, redzēt moderno studiju vidi – laboratorijas, auditorijas, mācībspēkus, noskaidrot visu par augstskolu un pārrunāt arī sadzīviskus jautājumus. Šī ir laba iespēja skolēnam pabūt lielākajā pilī Baltijā, novērtēt augstskolu un izjust Jelgavā valdošo studentisko garu,” komentē L.Juzupe.

„Šis pasākums ir ļoti laba iespēja, lai jau tagad nodrošinātu sev studiju vietu augstskolā, jo fakultātēs notiks pārbaudījumi uz ārpus konkursa studiju vietām par valsts finansējumu. Šādi testi būs Lauku inženieru, Lauksaimniecības un Sociālo zinātņu fakultātēs,” informē profesiju izvēles konsultante.

L.Juzupe cer, ka Latvijas vispārizglītojošās skolas un pašvaldības radīs iespēju atbalstīt skolēnus, lai viņi varētu apmeklēt LLU Atvērto durvju dienu, tādējādi mudinot skolēnus iegūt augstāko izglītību.

Atvērto durvju diena LLU tiek organizēta katru gadu kā viens no jauno studentu piesaistīšanas un profesionālās orientācijas pasākumiem. 2008.gadā šajā dienā Jelgavā augstskolu apmeklēja 759 skolēni no 26 Latvijas rajoniem un septiņām pilsētām, lielāko interesi izrādot par Lauku inženieru un Ekonomikas fakultātēm.

Informāciju sagatavoja
Sandra Šteinerte