17.6 °C, 1.7 m/s, 87.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaAtvērto durvju diena Valsts iestādēs
Atvērto durvju diena Valsts iestādēs
30/04/2019

Ar ekskursijām un interaktīvām nodarbēm no 8. līdz 11. maijam būs iespēja iepazīt aptuveni 100 valsts iestāžu un to filiāļu ikdienas darbu un novērtēt kā tās strādā. Jelgavā apmeklētājus gaidīs sešās valsts iestādēs, kur vizīti interesenti aicināti pieteikt iepriekš.

 

 

Izzinošu ekskursiju 9. maijā no pulksten 12 līdz 19 organizēs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests. Visas dienas garumā Jelgavas ugunsdzēsēju depo Dobeles ielā 16 glābēji ne tikai izrādīs savu tehniku, bet arī atgādinās par ugunsdrošību un pareizu rīcību ārkārtas situācijās. Tāpat apmeklētājiem būs iespēja pašiem iejusties ugunsdzēsēju glābēju lomā, uzvelkot speciālo aizsargtērpu.

 

 

Tāpat 9. maijā no pulksten 9 līdz 16 interesentus gaidīs arī Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra Pasta ielā 43. Tās darbinieki iepazīstinās ar aģentūras sniegtajiem sociālajiem pakalpojumiem un atbildēs uz jautājumiem.

Ekskursiju 9. maijā no pulksten 10 līdz 15 organizēs arī Latvijas Nacionālā arhīva Jelgavas zonālais valsts arhīvs Pulkveža Brieža ielā 24. Arhīva darbinieki piedāvās izzināt iestādes telpas, iepazīstinot ar ikdienas darbu, glabātuvju saturu un dokumentu uzkrāšanas un izmantošanas iespējām. Tāpat lasītavas telpās varēs aplūkot izstādi “Pastaiga pa Jelgavu”.

 

Savukārt 10. maijā no pulksten 10 līdz 16 interesenti aicināti viesoties Valsts probācijas dienestā Dobeles ielā 62a – tur jomas pārstāvji iepazīstinās ar dienesta funkcijām, stāstīs par iespējām iesaistīties taisnīguma atjaunošanā un brīvprātīgajā darbā, kā arī piedāvās apskatīt elektroniskās uzraudzības ierīces un uzzināt par elektroniskās uzraudzības īstenošanu mūsu valstī.

 

Iejusties mediķu lomā Atvērto durvju dienu laikā 10. maijā no pulksten 10 līdz 13 piedāvās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Zemgales reģionālais centrs Svētes ielā 37. Apmeklējuma laikā būs iespēja ne vien uzzināt par dienesta darbu un mediķu profesiju, bet arī izpētīt neatliekamās medicīniskās palīdzības operatīvos transportlīdzekļus un to aprīkojumu. Aktīvākie dalībnieki varēs darboties ar manekenu, apgūstot atdzīvināšanas pasākumus cilvēka dzīvībai kritiskās situācijās.

 

11. maijā no pulksten 10 līdz 14 uz izglītojošām un interaktīvām nodarbēm aicinās Valsts darba inspekcija – pie veikala “Kurši” Rūpniecības ielā 22a apmeklētājiem būs iespēja piedalīties virtuālās realitātes spēlē un pārbaudīt zināšanas darba aizsardzībā, virtuāli nokļūstot piecu dažādu nozaru uzņēmumos, piedalīties viktorīnās.

 

Vairāk par aktivitātēm Atvērto durvju dienā valsts iestādēs var uzzināt mājaslapā www.atvertodurvjudiena.lv.

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota 

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē