18.4 °C, 3.7 m/s, 82.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsAugustā Jelgavā – volejbola izlašu spēles
Augustā Jelgavā – volejbola izlašu spēles
26/07/2022

Augustā Latvijas vīriešu un sieviešu volejbola izlases aizvadīs Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēles, ko jelgavniekiem būs iespēja redzēt klātienē – 21. augustā vīriešu izlasi, 24. augustā sieviešu izlasi. Savukārt jau 9. augustā pulksten 19 Zemgales Olimpiskajā centrā notiks Latvijas sieviešu izlases pārbaudes spēle pret Austrijas izlasi, skatītājiem ieeja tajā bez maksas.

Latvijas vīriešu izlase 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā augustā startēs B grupā kopā ar Austrijas un Somijas valstsvienībām. Somija Eiropas rangā ieņem 12. pozīciju, bet  Austrija rangā ir četras vietas zem Latvijas, ieņemot 30. ailīti. Latvijas komanda ar katru pretinieku aizvadīs divas spēles – vienu izbraukumā, otru mājās.  Mājas spēle pret Somiju notiks 6. augustā Valmieras Olimpiskajā centrā, bet spēle pret Austriju – 21. augustā pulksten 17 Zemgales Olimpiskajā centrā Jelgavā. “Austrijai ir daudz individuāli spēcīgu volejbolistu, sākot ar Aleksandru Bergeru. Uzskatu, ka šī grupa ir liels nezināmais. Katrā spēlē būs liela cīņa, un katrs var uzvarēt katru,” gaidāmos pretiniekus raksturo Latvijas izlases galvenais treneris poļu speciālists Mihals Gogols.

 

Uz izlasi izsaukts arī gados jaunais libero spēlētājs Kaspars Kronbergs, kurš aizvadītajā sezonā pārstāvēja volejbola klubu “Biolars/Jelgava”. Volejbolistam jau bija iespēja pierādīt sevi un debitēt Latvijas vīriešu izlasē Eiropas Zelta līgas mačos maija beigās un jūnija sākumā. Tāpat jelgavniekiem zināms ir izlases galvenā trenera asistents Austris Štāls, kurš divus gadus bijis arī komandas “Biolars/Jelgava” galvenais treneris, bet pirms tam asistēja Jurijam Deveikum.

 

Latvijas sieviešu izlase kvalifikācijas turnīrā spēlēs E grupā kopā ar Dāniju, Spāniju un Slovākiju. Arī sieviešu komanda aizvadīs pa divām spēlēm ar katru pretinieci. Pirmo mājas spēli Latvijas sieviešu izlase aizvadīs Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā, 24. augustā pulksten 19.30 pret Dāniju. Pārējās divas mājas spēles notiks “Rimi” Olimpiskajā centrā Rīgā – 4. septembrī ar Spāniju un 11. septembrī ar Slovākiju.

 

“Interesanta grupa. Ja Slovākijai visas spēlētājas būs ierindā, tā izskatās pēc grupas spēcīgākās komandas. Spānietes zina, kā jāspēlē volejbols, pat ja viņas dažreiz nav tik garas. Un Dānija pēdējos desmit gados ir ļoti progresējusi. Šī ir komanda, ko mēs varam mēģināt aizķert. Mūsu uzdevums ir mēģināt spēlēt volejbolu šajā grupā,” gaidāmo turnīru raksturo mūsu sieviešu izlases galvenais treneris Itālijas speciālists Daniele Mario Kaprioti. Izlases kandidāšu sarakstā ir arī VK “Jelgava” spēlētāja Liene Šimkuse.

 

Finālturnīrā iekļūst 12 komandas – sešu grupu pirmo divu vietu ieguvējas. Labāko komandu vidū dalību jau nodrošinājušas četras rīkotājvalstis – Itālija, Vācija, Beļģija un Igaunija –, kā arī astoņas labākās vienības pēc 2021. gada sacensību rezultātiem – Serbija, Turcija, Nīderlande, Polija, Krievija, Francija, Zviedrija un Bulgārija. Tā kā Krievijas komandas iebrukuma Ukrainā dēļ ir atstādinātas no starptautiskajām sacensībām, par šo vietu finālturnīrā lēmums vēl ir gaidāms.

 

Biļetes uz volejbola izlašu mājas spēlēm būs nopērkamas portālā bezrindas.lv.

 

Foto: Latvijas Volejbola federācija