17.5 °C, 1.7 m/s, 92.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAutobūves goda aplis “Ar Latvijām pa Latviju”
Autobūves goda aplis “Ar Latvijām pa Latviju”
11/07/2014

Lai Latvijas iedzīvotājiem atgādinātu faktu, ka Latvija bijusi un ir valsts ar savu autobūves industriju, biedrība "AMC Baltijas zvaigznes" sadarbībā ar autobusu ražotājfirmu AS "AMO Plant" organizē vēsturisku autobraucienu pa Latviju, kas tiks veikts ar trīs RAF ražotajiem minibusiem un vienu „AMO Plant” "Ambassador" autobusu. Starts pirmajam goda aplim tiks dots 11.jūlijā pulksten 15 no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa.

Foto: AS “AMO Plant”

Lai Latvijas iedzīvotājiem atgādinātu faktu, ka Latvija bijusi un ir valsts ar savu autobūves industriju, biedrība “AMC Baltijas zvaigznes” sadarbībā ar autobusu ražotājfirmu AS “AMO Plant” organizē vēsturisku autobraucienu pa Latviju, kas tiks veikts ar trīs RAF ražotajiem minibusiem un vienu „AMO Plant” “Ambassador” autobusu. Starts pirmajam goda aplim tiks dots 11.jūlijā pulksten 15 no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa.

Brauciena laikā tiks prezentēta Latvijas autobūves vēsture un šodiena, cilvēki varēs tikties ar spilgtām personībām, RAF izmēģinātājiem un pasaules apceļotāju Valdi Brantu. Braucienā piedalās bijušie RAF izmēģinātāji, AMO Plant pārstāvji, “Parus Studio” filmēšanas grupa, kā arī pasākuma atbalstītāju pārstāvji.

Starts tiks dots Jelgavā, tālākā maršrutā iekļautas tādas bijušās Kurzemes-Zemgales hercogistes pilsētas kā Kandava, Talsi, Roja, Kolka, Mazirbe, Ventspils, Kuldīga. Tiek plānoti arī goda apļi pa Latgali un Vidzemi, brauciena noslēgums paredzēts Rīgā, Duntes ielā 34, kur pirms 60 gadiem ar PSRS autobūves ministrijas pavēli autoremonta rūpnīca tika nokristīta par Rīgas autobusu fabriku “RAF”.

Pasākuma laikā tiks izveidota video filma, lai piesaistītu atbalstītājus Krievijā un 2015. gadā realizētu automaratonu no Okeāna līdz Okeānam, no Liepājas līdz Vladivostokai.

Pasākumu atbalsta Jelgavas pilsētas dome, AS “Naftimpeks”, filmu studija “Parus studio”, A.Dambja SIA ASC, Rīgas motormuzejs, SIA Krown Zemgale.

Informācija sagatavota
AS “AMO Plant”

 

 

RAF.geo.2015
Video autors: PARUS STUDIO