22.8 °C, 3 m/s, 55.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaAutomašīnas pagalmos traucē savākt atkritumus
Automašīnas pagalmos traucē savākt atkritumus
20/04/2020

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumam SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” pilsētā nereti ir apgrūtināta iespēja savākt atkritumus no konteineriem daudzdzīvokļu māju pagalmos. Iemesls ir tur novietotās automašīnas, kas traucē atkritumu savākšanas transportam piekļūt konteineriem. Gadās, ka atkritumu savācēji vienā adresē atgriežas pat trīs reizes dienā, bet arī tad savākt atkritumus nav iespējams.

“Automašīnu skaits pilsētā ar katru gadu aug, bet vietu skaits to novietošanai daudzdzīvokļu māju pagalmos nemainās, līdz ar to iedzīvotāji automašīnas nereti novieto, nerēķinoties ar citiem un nepadomājot, vai garām varēs pabraukt, piemēram, operatīvo dienestu, atkritumu izvešanas transports, kura gabarīti ir ievērojami lielāki,” stāsta SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” valdes loceklis Alvils Grīnfelds, papildinot, ka īpaši izteikta šī problēma ir brīvdienās, skolēnu brīvlaikā, atvaļinājumu laikā, kā arī šā brīža ārkārtējā situācijā, kad liela daļa cilvēku strādā attālināti. “Gadās, ka, lai savāktu atkritumus no konkrēta pagalma, uz šo adresi dienā braucam pat trīs reizes, cerot, ka traucējošā automašīna būs izkustējusies un beidzot varēsim izvest atkritumus. Tā ir papildu resursu tērēšana. Atkritumu savākšanas automašīna katru dienu brauc pēc noteikta maršruta, bet, ja gadās šādas situācijas, tā vienā adresē spiesta atgriezties vairākkārt. Diemžēl bijis arī, ka atkritumi no kāda pagalma plānotajā laikā tā arī netiek izvesti, jo arī pēc trim reizēm situācija nav mainījusies, tādēļ esam spiesti to darīt nākamajā dienā. Jāatzīst, ka to iedzīvotāji gan ātri pamana un uzņēmumu informē, ka nav saņēmuši pakalpojumu, lai gan tas noticis pašu iedzīvotāju rīcības rezultātā,” skaidro A.Grīnfelds. Šādas situācijas tiek fiksētas fotogrāfijās, un uzņēmumam ir izveidots saraksts ar adresēm, kurās ar šādu problēmu atkritumu savācēji saskaras regulāri: Aspazijas ielas 21., 23., 25. un 27. mājas pagalms, Asteru ielas 14 un 16 pagalms, Atmodas iela pie 66., 68., 70., 76., 78., 80. un 86. mājas, Dambja ielas 4 un Puķu ielas 2 pagalms, Ganību iela 62, Meiju ceļš 14, 16, 28, 30, 32, 35a un Satiksmes iela 35a, 41, 45, 47.

 

Uzņēmums aicina autovadītājus, novietojot savu spēkratu, būt saprotošiem un pārliecināties, vai lielgabarīta transportlīdzeklis tiešām varēs tikt garām un netraucēti savākt atkritumus. “Protams, ir arī situācijas, kad auto novietots, klaji pārkāpjot pašvaldības saistošos noteikumus. Par šādiem gadījumiem ziņojam Pašvaldības policijai,” skaidro A.Grīnfelds.

 

Viņš pieļauj, ka risinājums šādām situācijām būtu, ja dzīvokļu īpašnieki vienotos par atkritumu konteineru novietošanu ārpus pagalma. “Jo īpaši par to aicinām domāt to 42 pilsētas daudzstāvu māju iedzīvotājus, kuru namā ir atkritumu stāvvads, tādējādi konteiners atrodas blakus kāpņutelpai un atkritumu savākšanas automašīnai ir jāpiekļūst katrai no tām,” stāsta A.Grīnfelds. Viņš norāda, ka tas būtu ne tikai higiēniskāk un drošāk, bet arī, iespējams, veicinātu atkritumu šķirošanu, jo šobrīd pie šīm mājām ir tikai sadzīves atkritumu konteiners, bet nav neviena dalīto atkritumu konteinera. 

 

Jelgavas Pašvaldības policijā skaidro, ka atbilstoši pilsētas saistošajiem noteikumiem “Sadzīves atkritumu apsaimniekošana Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā” ir aizliegts novietot automašīnu pie atkritumu konteineriem, traucējot atkritumu apsaimniekotāja transportlīdzekļa piekļuvi konteineriem un atkritumu izvešanu. Pagājušajā gadā par šādu pārkāpumu sastādīti pieci administratīvā pārkāpuma protokoli, bet šogad – viens.

 

 

Foto: SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē