25.4 °C, 1.9 m/s, 75.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiAutovadītāji aicināti uz drošas ziemas braukšanas dienām Jelgavā
Autovadītāji aicināti uz drošas ziemas braukšanas dienām Jelgavā
22/02/2021

Lai uzlabotu autovadītāju prasmes vadīt auto ziemas apstākļos, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar Latvijas transportlīdzekļu apdrošinātāju biroju no 24. līdz 28. februārim autovadītājiem piedāvā bezmaksas drošas ziemas braukšanas konsultācijas.

Konsultācijas piecu dienu garumā, sākot no trešdienas – 24. februāra, līdz svētdienai – 28. februārim, norisināsies Jelgavā, Sporta un atpūtas kompleksā Rullītis, Aku ceļā 1. Interesentiem būs pieejami trīs nodarbību laiki – pulksten 11, 13 un 15. Pieteikšanās Ziemas braukšanas dienu bezmaksas konsultācijām pēc iepriekšēja pieraksta darba dienās no pulksten 9 līdz 17 pa tālruni 26553336.

 

Pasākums paredzēts fiziskām personām un iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta – viens zvans – viena rezervācija vienai personai.

 

Nosacījumi: nodarbībā drīkst piedalīties jebkurš autovadītājs ar savu transportlīdzekli, kas aprīkots ar ziemas riepām ar derīgu tehnisko apskati un obligāto civiltiesisko apdrošināšanu. Vēlams uz nodarbību ierasties ērtos, braukšanai atbilstošos apavos un siltā apģērbā.

 

Svarīgi! Gadījumā, ja kāds autovadītājs netiek uz iepriekš pieteiktu nodarbību, lūgums sniegt informāciju uz iepriekš norādīto tālruni, lai varētu operatīvi piedāvāt vietu citiem braukt gribētājiem.

 

Nodarbību dalībniekiem tiks skaidroti drošas braukšanas pamati, veidota izpratne par bremzēšanas ceļa garumu, tā ietekmējošiem faktoriem ziemas apstākļos, par šķēršļu apbraukšanu un par to, kā izvairīties no sadursmes, ja bremzēšanas ceļš ir nepietiekams. Tāpat interesentiem individuāli tiks sniegts skaidrojums par auto riepu stāvokli un to izvēli atbilstoši ikdienas braukšanas stilam.

 

CSDD jau kopš 2015. gada piedāvā autovadītājiem bez maksas uzlabot savas braukšanas iemaņas ziemas apstākļos. Šajā laikā apmācībās piedalījušies jau vairāk nekā 4500 autovadītāju. Šogad bezmaksas drošas braukšanas apmācības piecu dienu garumā notiks vienlaikus piecās pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Siguldā, Valmierā un Jēkabpilī.

 

Visa informācija par drošas braukšanas apmācībām kā arī vērtīgi video padomi braukšanā ziemā tiks sniegti mājaslapās www.bksb.lv un www.csdd.lv.

 

Bezmaksas drošas braukšanas konsultācijas notiek, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos drošības pasākumus. Autovadītāji atrodas katrs savā automašīnā un saziņa notiek izmantojot rācijas.

 

Organizatori var veikt pasākuma foto vai/un video reportāžu. Šie materiāli var tikt izmantoti publicitātei. Ierodoties uz pasākumu, jūs apliecināt, ka jums pret to nav iebildumu.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: Ceļu satiksmes drošības direkcija