22.5 °C, 3.8 m/s, 56.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsBadmintona turnīrs Jelgavā pulcē 219 sportistus no 35 valstīm
Badmintona turnīrs Jelgavā pulcē 219 sportistus no 35 valstīm
02/09/2022

Šodien Zemgales Olimpiskajā centrā atklāts pasaules reitinga badmintona turnīrs “Yonex Latvia International”, kas mūsu pilsētā norisināsies līdz pat svētdienai, 4. septembrim. Turnīrā piedalās 219 sportisti no 35 valstīm. Pirmo reizi sacensībās Jelgavā pārstāvēti sportisti no Austrumu Timoras, Singapūras, Taivānas, Vjetnamas un Ēģiptes.

Starptautiskais badmintona turnīrs Jelgavā notiek jau septīto reizi – neskatoties uz pandēmiju, kopš 2016. gada turnīrs Jelgavā aizvadīts katru gadu. Pa šiem gadiem aptvertas kopumā 60 valstis, bet turnīra organizatoru mērķis ir sasniegt 100.

 

Zīmīgi, ka šogad, reaģējot uz notiekošo pasaulē, badmintona korti turnīrā ir nosaukti nevis turnīra sponsoru, bet gan Ukrainas pilsētu vārdos – Kijiva, Harkiva, Mikolajiva, Odesa un Dņipro. Novērtējot izrādīto cieņu, atklāšanas pasākumā piedalījās arī Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko. Viņš uzsvēra, ka ukraiņi ļoti augstu novērtē viņiem izrādīto cieņu, kā arī pateicās par solidaritāti cīņā pret agresoru un milzīgo atbalstu. “Jelgavas pašvaldība ļoti palīdz mūsu tautiešiem. Milzīgs paldies par to. Jūs esat īsti draugi,” sacīja vēstnieks, kurš pēc turnīra atklāšanas tikās arī ar Ukrainas spēlētājiem. Jāpiebilst, ka ukraiņi šajā turnīrā piedalās bez maksas, turklāt Jelgavas pašvaldība palīdz nodrošināt naktsmītni un ēdināšanu.

 

Atklāšanas pasākumā piedalījās arī Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne, paužot prieku, ka Jelgavā jau septīto reizi notiek tik plašas starptautiska mēroga sacensības, kurās pulcējas profesionāli badmintonisti teju no visas pasaules. Viņa sportistiem novēlēja, lai uzvar draudzība. Latvijas Sporta federāciju padomes priekšsēdētājs Einars Fogelis uzsvēra, ka tik plašas un augsta līmeņa sacensības iespējamas, pateicoties Jelgavas viesmīlībai un pašvaldības atbalstam. “Šī ir viena no nedaudzajām sporta platformām, kas vienkopus sapulcē tik daudzu valstu sportistus,” tā E.Fogelis.

 

Sportisti Jelgavā, kā ierasts, sacenšas vīriešu un sieviešu vienspēlēs un sieviešu, vīriešu un jauktajās dubultspēlēs. Latviju pārstāv vairāk nekā 30 sportistu, tostarp jelgavnieks Pauls Eliass Rozenvalds, kurš startē vīriešu vienspēlēs un dubultspēlēs kopā ar vienaudzi liepājnieku Gustavu Breču, ar kuru kopā iepriekš spēlējuši un bijuši arī Latvijas jaunatnes čempioni.

 

Jau ceturtdien sportisti aizvadīja kvalifikāciju, kas turpinājās arī 2. septembra dienas pirmajā pusē, bet pēcpusdienā seko pamatturnīrs, 3. septembrī paredzēts astotdaļfināls un ceturtdaļfināls, 4. septembrī – pusfināls un fināls. Precīzs spēļu grafiks pieejams turnīra mājaslapā www.yli.lv. Plānots, ka sacensības tiek aizvadītas katru dienu no pulksten 9 līdz 21.

 

Skatītājiem ieeja turnīrā ir bez maksas. Tiešraidē LTV rādīs tikai atklāšanu un vēlāk – pamatturnīra spēles ar Latvijas spēlētājiem, savukārt BadmintonEurope.tv visas spēles savā platformā demonstrēs bez maksas, vien jāreģistrējas lietotnē.

 

Turnīru rīko Jelgavā reģistrētais badmintona klubs “Badmiton 100” ar Jelgavas pašvaldības iestādes “Sporta servisa centrs”, Latvijas Sporta federāciju padomes un Latvijas Badmintona federācijas atbalstu. Kopš 2014. gada Latvijas turnīru sponsorē badmintona inventāra ražotājs “Yonex”.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē