25.8 °C, 4.7 m/s, 45.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsBADMINTONA TURNĪRS “YONEX LATVIA INTRENATIONAL”
BADMINTONA TURNĪRS “YONEX LATVIA INTRENATIONAL”
28/05/2018

Šonedēļ Jelgavā pulcēsies labākie pasaules badmintonisti!

Pasaules reitinga badmintona turnīrs “Yonex Latvia International” šogad Jelgavā notiks no 31.maija līdz 3.jūnijam un tas Latvijā norisināsies jau piekto gadu pēc kārtas. Šoreiz interesentiem pasaules reitinga badmintona turnīrā klātienē būs iespēja vērot rekordaugstu badmintonistu līmeni – vislielākās delegācijas pieteiktas no Vācijas (30), Francijas (26), Igaunijas (26), Zviedrijas (21), Dānijas (21), Krievijas (20). Arī šogad uz turnīru ir pieteikti spēlētāji no tālām valstīm, tai skaitā Malaizijas un Indijas, bet pirmo reizi turnīrā startēs sportisti no Taiti. 

 “Yonex Latvia International” spēlētāju un spēļu saraksts

Turnīra organizatori informē, ka spēcīgākais spēlētājs vīriešu vienspēlēs būs igauņu olimpietis Raul Must, kurš Pasaules reitingā šobrīd ir augstajā 75.vietā, savukārt sievietēm 1.numurs ir igauniete Kristin Kuuba, kura Pasaules reitingā šobrīd ir 100.vietā. “Šogad “Yonex Latvia International” visi pamatturnīrā iekļuvušie vienspēļu spēlētāji ir ne zemāk par 300.vietu pasaules reitingā” stāsta turnīra direktors Kristians Rozenvalds. “Atceros, ka pirms gada mēs priecājāmies, ka mūsu turnīrā ir spēlētāji, kas kādreiz ir bijuši TOP 100, bet šogad mēs varēsim klātienē skatīties tādu badmintona spēlētāju spēles, kuriem ir Olimpiādes un Pasaules čempionātu pieredze.”

2018.gadā Jelgavā atgriezīsies Toma Junior Popov no Francijas, kurš uzvarēja Latvijas turnīrā 2016.gadā, un tā bija viņa pirmā uzvara pasaules reitinga pieaugušo turnīrā. Kopš tā laika Toma Junior Popov jau divus gadus pēc kārtas ir atzīts par Eiropas labāko junioru, bet 2017.gadā viņš triumfēja Francijā notiekošajā Eiropas junioru čempionātā, uzvarēdams ne tikai kopā ar Francijas komandu, bet arī vīriešu vienspēlēs un dubultspēlēs.

“Yonex Latvia International” pamatturnīrā spēlēs arī Latvijas spēcīgākais sieviešu dubultspēļu pāris Ieva Pope un Monika Radovska, kuras pēc dalības Eiropas čempionātā ir 116.vietā Pasaules reitingā. Savukārt sieviešu vienspēļu reitingā Ieva Pope šobrīd ir 256.vietā, bet Monika Radovska 344.vietā.

Jelgavā notiekošais pasaules reitinga badmintona turnīrs arī šogad turpina pārrakstīt ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas badmintona vēsturi, jo uz turnīru ir pieteikušies rekorddaudz spēlētāji – 340. Arī dalībvalstu skaits ir rekordliels 40. Spēlētāju intereses pieaugums uz Latvijā notiekošo Pasaules badmintona reitinga turnīru bija novērojams arī iepriekš. 2016.gadā uz Jelgavas turnīru pietiecas gandrīz 200 spēlētāji no 20 valstīm, bet 2017.gadā pieteicās jau 230 spēlētāji no 30 valstīm.Kristians Rozenvalds neslēpj, ka 2018.gada pieteikumu skaits ir ievērojami lielāks nekā tika prognozēts pat visoptimistiskākajās prognozēs.

Lai nodrošinātu pasaules reitinga badmintona turnīra “Yonex Latvia International”” veiksmīgu norisi Jelgavā, būs nepieciešami vismaz 60 līnijtiesneši, kuri nomainot viens otru, varētu tiesāt 307 aizraujošas badmintona spēles četru turnīra dienu garumā. Brīvprātīgo pieteikšanās šeit: http://ejuz.lv/jm6

Uzziņai

Pasaules reitinga badmintona turnīrs “Yonex Latvia International” notiks no 31.maija līdz 3.jūnijam Jeglavā, šogad tas norisināsies jau piekto gadu pēc kārtas. Jau trešo gadu pēc kārtas turnīrs notiks Jelgavā, bet 2014. un 2015.gadā turnīrs notika Rīgā ar nosaukumu “Yonex Rīga International”. Pasaules reitinga badmintona turnīrs Latvijā notika arī 2005. un 2006. gadā, Inčukalnā, ar nosaukumu “RSL Riga District International badminton tournament”. 

Latvijas starptautisko badmintona turnīru jau piekto gadu pēc kārtas atbalstīs pasaulē pazīstamais sporta preču inventāra ražotājs “Yonex”, piešķirot turnīra vajadzībām 1200 zosu spalvu badmintona bumbiņas. Turnīra rīkošanu atbalsta arī Latvijas Sporta federāciju padome un Jelgavas pilsētas pašvaldība. 

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

 

Informācija: LBF, Sporta servisa centrs