14.9 °C, 2.7 m/s, 85.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaBalsojumā “Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2019” – arī Miezītes bibliotēkas renovācija
Balsojumā “Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2019” – arī Miezītes bibliotēkas renovācija
07/05/2020

No 23. marta līdz 9. aprīlim notika balsošana par Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Gada balvas nominācijas “Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2019” pieteikumiem. Nu zināmi 10 nozīmīgākie aizvadītā gada notikumi Latvijas bibliotēkās, kuru vidū nosaukta arī Miezītes bibliotēkas renovācija.

Jelgavas pilsētas bibliotēkas filiāles Miezītes bibliotēkas renovācija ar 50 balsīm nosaukta par piekto svarīgāko notikumu Latvijas bibliotēku vidē pagājušā gadā. Miezītes bibliotēka pēc renovācijas savas durvis vēra pērnā gada 4. septembrī. Renovāciju projektēja SIA “Namejs Pluss”, bet būvniecības darbus veica SIA “Zemgales būvserviss”. Būvniecības darbu izmaksas – 242 866 eiro.

Pirmo vietu balsojumā par LBB Gada balvas nominācijas “Gada notikumu Latvijas bibliotēkās 2019” pieteikumiem ieguva Kultūras informācijas sistēmu centra un uzņēmuma “TietoEVRY” īstenotā 3td e-grāmatu bibliotēkas pakalpojuma ieviešana visās Latvijas publiskajās bibliotēkās – par to tika nodotas 183 balsis. “Arī par 3td e-grāmatu bibliotēkas uzvaru Jelgavas pilsētas bibliotēkai ir īpaši liels prieks, jo šobrīd, kad valstī noteikta ārkārtas situācija un bibliotēkas klātienē savus lasītājus apkalpot nevar, tā vietā piedāvājot alternatīvus veidus, kā lasīt grāmatas un turpināt izglītoties attālināti, šis pakalpojums ir pierādījis savu nepieciešamību, augstvērtību un uzticamību,” informē Jelgavas pilsētas bibliotēkas speciāliste Maija Rubauska.

Šobrīd 3td e-grāmatu bibliotēkai www.3td.lv jau ir vairāk nekā 9000 lasītāju un simtiem grāmatu brīvā pieejā bez maksas ikvienam, kurš ir reģistrējies kā lasītājs kādā no Latvijas publiskajām bibliotēkām.

Tāpat M.Rubauska izceļ arī aizvadītā gada desmitniekā iekļuvušo Bauskas Centrālās bibliotēkas izstādi “Bauskas bibliotēkā modē grāmatas”, kas ierindojusies gada notikumu trešajā vietā. Šī ceļojošā izstāde no šā gada 4. februāra līdz 1. martam bija redzama arī Jelgavas pilsētas bibliotēkas Informācijas centrā, iepazīstinot ar krāšņām fotogrāfijām, kurās Bauskas Centrālās bibliotēkas darbinieki bija pārvērsti dažādos grāmatu tēlos.

Pavisam nominācijai kopā tika pieteikti 26 notikumi visā Latvijā, par kuriem tiešsaistes balsojumā atdotas 1052 balsis no 374 balsotājiem. Katra gada uzvarētāji – nozīmīgākais notikums – saņem atzinības rakstu un ceļojošo albumu, ko tiem nodod iepriekšējā gada pirmās vietas ieguvēji. Par 2018. gada notikumu Latvijas bibliotēkās tika atzīta Nacionālās enciklopēdijas atklāšana, kuru īstenoja Latvijas Nacionālās bibliotēka.

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: Jelgavas pilsētas bibliotēka